Vai esi domājis par to, ko biznesā nozīmē vārds “lojalitāte”? Mana atbilde – siltums. Lojalitāte ir siltuma apmaiņa. Tu izstaro siltumu un palīdzi klientam sasniegt viņa mērķus. Un atpakaļ saņem to pašu, taču jau kopā ar viņa naudu un draugiem. Tas nozīmē, ka biznesa panākumi ir atkarīgi no enerģijas daudzuma, ko tu un tavi darbinieki izstaro un no emocijām, kas rodas šajā procesā.
Lojalitāti var iedalīt 3 dažādās kategorijās, un tikai pēdējā no šī saraksta ir ievērības cienīga, lai par to parunātu vairāk.
- Nopirktā lojalitāte.
- Piespiedu lojalitāte.
- Brīvprātīgā lojalitāte.
Zemāk esmu uzskaitījis dažus praktiskus lojalitātes veidošanas paņēmienus.
Veic klientu segmentāciju un iedali tos pēc biznesa potenciāla. Tas nozīmē, ka katra klientu grupa saņems atšķirīgu uzmanības apliecinājumu apjomu un formu. Taču nevainojams serviss un attieksme tiks nodrošināta ikvienam.
Nepārdot, bet gan izrādi patiesu empātiju, interesi par viņa biznesu un vēlmi kļūt par klienta labāko sadarbības partneri.
Negaidi, kamēr klients lūgs pēc papildu labvēlības, izveido dinamisku atlaižu politiku un bonusu sistēmu pastāvīgajiem klientiem.
Definē laiku, kādā tiks apstrādāti klientu jautājumi, pieprasījumi un problēmu situācijas, un pastāvīgajiem klientiem nodrošini to īpaši ātri un rūpīgi.
Organize pasākumus „tikai savējiem”. Kad strādāju farmācijas kompānijā, milzīgu atsaucību bija ieguvis „M klubs” – regulāras tematiskas tikšanās ar izklaidējoši profesionālu ievirzi.
Iestādi koku par godu katram no saviem labākajiem klientiem un izveido lojālo klientu aleju.
Organizē klientu bērniem tematiskus pasākumus – zīmējumu konkursus, prāta spēļu turnīrus utt.
Apsveic klientus dzimšanas dienās, vārda dienās, jubilejās un viņiem zīmīgos datumos.
Uzdāvini saviem īpašajiem klientiem iedvesmojošas grāmatas. Piemēram, “Korporatīvās pasakas”.
Uzdāvini kino biļetes VIP klientu ģimenēm.
Uzdāvini siltas vilnas zeķes VIP klienta ģimenei.
Uzdāvini stilizētu kompasu, kurš vienmēr rāda virzienu uz panākumiem.
Sievietēm dāvini ziedus bez iemesla.
Izmanto dāvanas ar uzdevumu. Piemēram, klienti bija sajūsmā, kad mēs, Šveices farmācijas kompānijas darbinieki, uzdāvinājām bundžiņu ar Šveices zemi, edelvaisa sēklas un instrukciju, kā tos ziedus izaudzēt. Uzdevums – pirmajam izaudzēt vismaz 10 cm, nofotografēt un saņemt balvu. Esmu dzirdējis arī ekstrēmāku piemēru, kad klientiem tika uzdāvināta kastīte ar tarakāniem, barība trīs mēnešiem un to kopšanas instrukcija. Uzdevums – izaudzēt ātrākos un veiklākos tarakānus, kuri pēc tam noteiktā dienā piedalīsies klientu sporta spēlēs ar grandiozām balvām.
Laiku pa laikam uzaicini savus svarīgākos klientus uz restorānu un apmaksā viņiem pusdienas.
Organizē sporta spēles un kopīgus izbraukumus zaļumos.
Atnes svaigu zemeņu grozu.
Atsūti pīrādziņus ar kurjeru.
Organizē regulārus bezmaksas vebinārus par klientiem svarīgiem tematiem.
Organizē saviem klientiem apmācības par pārdošanu, mārketingu vai klientu apkalpošanas kultūru.
Aizsūti ar roku rakstītas pateicības vēstules – paldies par to, ka viņi tev ir.
Nosūti uz e-pastu praktiskus padomus gan par biznesu, gan klienta hobijiem.
Nosūti SMS ar atgādinājumu par viņu biznesam būtisku informāciju – sējai labvēlīgiem laika apstākļiem, riepu maiņu, servisa apkopi utt.
Lepojies ar saviem klientiem un saki viņiem paldies ne tikai savā mājas lapā, bet jebkurā citā vietā un formātā.
Regulāri ar viņiem tiecies un turpini atkārtot, cik viņi ir svarīgi. Un apliecini to ar darbiem.
Palūdz viņiem padomu. Palūdz, lai klienti izdara tavā labā kādu nelielu darbiņu. Tas motivē.
Izveido korporatīvo blogu, kur stāsti par uzņēmuma aktualitātēm, raksti esejas par vērtībām, motivējošus stāstus, metaforas utt.
Komunikācijā ar esošajiem klientiem ievēro sekojošu principu – 70% no satura sniedz kādu vērtību, 30% gadījumu aicini uz pirkumu.
Atceries – patiesu klientu labvēlību panāk tikai uzņēmumi, kas tic, ka lojālu klientu nevar atrast – viņu var tikai radīt ar izcilu darba kultūru un nevainojamu attieksmi. Siltuma apmaiņa.
Turpinājums šeit – http://15-veidi.instapage.com/