Par to, kur ir nauda

12931219_611209322363314_8080175410088414845_n

Tā nu ir sanācis, ka apmēram 2 x gadā es dodos kādā tālākā ceļojumā. Šādi tas turpinās nu jau gadus 5 – 6, un parasti es šim mērķim izvēlos vienu visnotaļ zināmu tūrisma aģentūru. Daru to tāpēc, ka man patīk „meitene pie telefona” un viņas attieksme pret darbu.

Taču stāsts nav par mani, un arī ne par meiteni, bet gan par to, kur ir nauda un kā mēs nemākam to paņemt. Uz biznesu orientētam uzņēmumam vajadzētu būt klientu datu bāzei un katra klienta individuālam failam, kurā tiek apkopota informācija par viņa vēlmēm, ieradumiem un kaprīzēm; datu bāzē jābūt piefiksētai vidējai pirkuma summai un pirkumu veikšanas frekvencei.

Ja viņiem būtu šāda informācija un izpratne, ko ar to iesākt, tad jaukā meitene man noteikti piezvanītu un teiktu: „Edgar, mums tev ir lielisks piedāvājums. Tieši tāds, kādu tu vienmēr esi vēlējies….” Ja meitene vēl pateiktu, ka es jau sen esmu pelnījis atvaļinājumu un piedāvājums jāņem tagad, jo ir ierobežots termiņš avio biļetēm – es ņemtu ciet. Pagaidām neviens nezvana, tā vietā viņu dators man atsūta bezpersonisku e-pastu ar atlaidēm uz Turciju vai Krētu. Un pēdējā laikā e-pastu skaits ir 3 kāršojies. Šāda ir uzņēmuma atbilde pārmaiņām. Sūtīt vairāk e-pastus.

Atceries, pirms kāda laika es rakstīju par baņķieriem, kuri tagad uz maiņām “dežūrē” lielveikalos ar tējkannu rokās. Visu cieņu. Ja Muhameds neiet pie kalna, tad kalns iet pie Muhameda. Ar tējkannu uz Rimi. Tāda ir jaunā pasaules realitāte. Laiki mainās, un izdzīvo tie, kuri saprot, vēlas un spēj mainīties tiem līdzi. Es neteicu, ka izdzīvo stiprākie, es teicu, elastīgākie un gudrākie. Mana pārliecība – šī brīža spēks ir atrodams uzņēmuma spējā prognozēt un pielāgoties pārmaiņām.

“Mēs neesam pārdevēji, mēs esam ceļojumu konsultanti! Mēs esam dizaineri! Mēs esam baņkieri! “- šādas atbildes es joprojām dzirdu ik dienas. Un tad es parasti saku – “Lieliski. Un kur jūs ņemat naudu?” Un turpinu. “Mans ieteikums. Pārliecinieties, ka jūsu esošajiem klientiem nekā netrūkst. Runājiet ar viņiem. Izdariet tā, lai viņi nav aizmirsti, atrodiet drosmi viņiem piezvanīt un apgūstiet pārdošanai nepieciešamās prasmes un kompetences. Un paņemiet viņu naudu!”

Vai pamanīji, cik tas ir vienkārši? Nauda tepat vien ir, atliek tikai pastiept roku un to paņemt.

Turpinājums šeit – http://15-veidi.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s