LĒMUMU PIEŅEMŠANAS STRATĒĢIJA

Vai esi dzirdējis par tā saucamajiem AHA brīžiem? 

Nu, kad tu esi par kaut ko ļooti pārsteigts vai izbrīnīts. Atzīšos, tas, ko tu šobrīd lasi, man bija pamatīgs PAGRIEZIENS domāšanā.

Ideja, ka tu vari paņemt un atkārot kādu iepriekš darītu aktivitāti, lai atkal un atkal iegūtu tādu pašu rezultātu. Vēl vairāk, ne tikai atkārtot, bet ar katru reizi to uzlabot. 

Apbrīnojami, vai ne?

Starp citu, vai zini, kā es pieņemu savus lēmumus? Kādu laiku atpakaļ es par to aizdomājos, paņēmu papīra lapu un lūk – mana efektīvāko lēmumu pieņemšanas 12 soļu stratēģija.

Detalizēti aprakstīta un praksē pārbaudīta. Stratēģija, kuras pamatā ir manas dzīves veiksmīgākie lēmumi un lieliskākā pieredze. Šī konkrētā ir mana, tev ir cita. Nav labākas vai sliktākas, mums katram ir sava!

Un vari man ticēt – visus tavus lieliskos pagātnes lēmumus vieno kopīgas iezīmes. Ieskatoties dziļāk, tu tajos atradīsi pārsteidzošas kopsakarības un īpašu spēku! Viss, ko tu dari, ir ieliekams iekš stratēģijas, atkārtojams un uzlabojams!

1. Vispirms es ieraugu kaut ko, kas piesaista manu uzmanību. 

Manā uzmanības lokā nokļūst lietas, kas tur jau ir nokļuvušas man par to nemaz nezinot. Proti, zemapziņa pati tās tur jau ir uzkrājusi, balstoties uz manu pieredzi, vērtībām, domām un enerģētiku. Tas nozīmē, ka stratēģijas pirmajā solī ir vizuāls ārējs attēls – V (ā) pēc stratēģijas koda.

2. Kad ieraugu kādu ideju, seko jautājums – vai man to vajag? 

Šādi es atsijāju graudus no pelavām. Katru dienu ir simtiem lietu, kas piesaista manu uzmanību, taču tikai dažas no tām nokļūst mana informācijas uztveres filtra nākamajā līmenī. Pēc stratēģijas koda tas ir audiāls iekšējais dilaogs – A (id).

3. Ja atbilde ir apstiprinoša, ideja nokļūst manā potenciālo lēmumu krātuvē. 

Es nepieņemu spontānus lēmumus. Katrs no pieņemtajiem lēmumiem ir atradies mana prāta atvilknē kopā ar vēl kādām 5 – 7 idejām. Tad, kādā brīdī, tā kļūst par svarīgāko prioritāti un tiek realizēts. Tas nozīmē, ka stratēģijas nākamajā solī atkal ir audiāls iekšējais dilaogs – A (id)

4. Ik pa brīdim vizualizēju potenciālo lēmumu sarakstu. 

Vienu pēc otra es pārskatu krātuvē esošo ideju sarakstu un izveidoju savā galvā spilgtus vizuālus attēlu ar dzīvi pēc lēmuma pieņemšanas. Man ir nepieciešams redzēt, kā mainīsies mana un manu tuvinieku dzīve pēc tam, kad tas būs noticis. Pēc stratēģijas koda tas ir vizuāls iekšējas attēls jeb V (i)

5. Šos attēlus es veidoju ar vienu konkrētu mērķi – sajust katras idejas enerģētiku. 

Brīdī, kad redzu attēlu savā galvā, mani pārņem smalkas vibrācijas. Šādi es pārbaudu vai šīs konkrētās idejas laiks ir pienācis. Ja izveidojot attēlu, smadzenēs saslēdzas noteiktu emociju kombinācija – es zinu, tas noteikti notiks! No šī brīža vairs nav atkāpšanās ceļa. Ideja noteikti tiks realizēta. Agrāk vai vēlāk. Pēc stratēģijas koda – intensīvas iekšējas sajūtas ar vairākām plusa zīmēm jeb K (i +++)

6. Nākamajā solī es saskaņoju idejas ekoloģiju. 

Pārrunāju potenciālo lēmumu ar cilvēkiem savā ietekmes lokā. Es neprasu atļauju, bet gan informēju un vienojos par labāko iespējamo risinājumu visām pusēm. Pēc stratēģijas koda – audiāls ārējais dialogs A (ād).

7. Pēc tam es pārbaudu idejas iekšējo drošību. 

Nav svarīgi, vai lēmums saistīts ar kāda produkta iegādi vai fundamentālām personīgām pārmaiņam, man nepieciešams savs apstiprinājums. Uzdodu sev jautājumus – Vai tas ir mans? Vai tas ir droši manai ekositēmai? Tas nozīmē, ka šajā brīdī atkal notiek pārrunas pašam ar sevi – audiāls iekšējais dilaogs – A (id).

8. Nākamajā posmā man ir svarīgi redzēt, kā šī ideja izskatās dzīvē. 

Es apskatos attēlus ar to, kā citi ir realizējuši šo pašu ideju. Pēc stratēģijas koda – vizuāli ārēji jeb V (ā)

9. Šajā brīdī es atkal iedvesmojos un vēlreiz sevi motivēju pirms lēmuma pieņemšanas. 

Es pats sev vēlreiz radu jeb uzkonstruēju nepieciešamo motivācijas devu un emociju gammu. Pēc stratēģijas koda – sajūta, kuru es sev konstruēju jeb K (ik).

10. Tad es pārbaudu idejas ārējo drošību. 

Apskatos un iepazīstos ar atsauksmēm, rekomendācijām un citu cilvēku pieredzi. Salīdzinu dažādas iespejas, izpētu nianses, apzinu nepieciešamos resursus. Šeit pazūd emocijas un darbs notiek tikai ar cipariem un faktiem. Pēc stratēģijas koda vizuāli digitālais attēls jeb V (d).

11. Pieņemu lēmumu un rīkojos. 

Viss! Sāku darīt, līdz izdaru. Lai arī kas tas būtu! Audiāls iekšējais dilaogs – A (id).

12. Nosvinu, iedrošinu un pasaku sev paldies.

Tas nozīmē, ka tagad es atkal esmu kāda jauna ceļa sākumā vai pārmaiņu priekšā. Tagad tik atliek baudīt procesu, pateikt paldies Visumam, uzturēt sevī nepieciešamo emociju un motivācijas līmeni un darīt mazos ikdienas solīšus. Audiāls iekšējais dilaogs – A (id).

Stratēģijas nozīmē, ka tu pats kontrolē un pārvaldi visus svarīgākos savas dzīves aspektus. Tu nepakļaujies nejaušībām, bet gan pats veido savu tagadni un savu nākotni!

V (ā) + A (id) + A (id) + V (i) + K (i +++) + A (ād) + A (id) + V (ā) + K (ik) + V (d) + A (id) + A (id)

Citiem vārdiem sakot, ik reizi, kad man dzīvē ir jāpieņem kāds svarīgs un atbildīgs lēmums, es paņemu papīra lapu un, soli pa solim, izdaru visu atbilstoši savai superstratēgijai. Jo es zinu – tā vajag! Jo tā ir pareizi!

Tev šobrīd arī jāpieņem kāds svarīgs lēmums?

Šeit – https://www.ccgroup.lv/panakumi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s