Rūgtā kafija

10149837_596101990540714_2790670768332225559_n

Vakar satiku baņķieri ar tējkannu rokās. Cilvēku, ar banku augstskolas diplomu, kurš staigāja pa lielveikalu ar tējkannu un mulsi uzrunāja garāmgājējus. Personīgi mani, šis fakts nebūt nepārsteidza. Drīzāk gan tas, ka viņi to kafiju ir sākuši vārīt tikai tagad.

Nezinu, vai tā ir sagadīšanās, taču pēdējā laikā esmu uzkrītoši bieži dzirdējis sekojošas frāzes – “Mūsu darbinieki nav pārdevēji, viņi ir ceļojumu konsultanti! “Mūsu darbinieki nav pārdevēji, viņi ir dizaineri.”

Un šeit es pateikšu vienu skarbu patiesību – dārgie mākslinieki, pasaule ir mainījusies! Vecās un ierastās čības ir kļuvušas daudz par šauru. Laipni lūdzu jaunajā biznesa realitatē. Tradicionālās mārketinga metodes ir savu laiku nokalpojušas, un klientu straume ir apsīkusi. Daži uzņēmēji to joprojām nesaprot. Daži negrib atzīt. Daži nezina, ko ar šo atklāsmi lai iesāk. Savukārt tie, kas grib izdzīvot, mācās vārīt kafiju un apgūst aktīvās pārdošanas prasmes. Es to saucu – tikt tuvāk klientam. Nē, drīzāk – doties klientam pakaļ, jo paši viņi kaut kādu iemeslu dēļ vairs nenāk.

Ko darīt? Mans padoms – laiks atvadīties no frāzes – “Mēs esam lieli un vareni!” Nolaisties pie zemes, un sākt vārīt kafiju. Pēc tam līdz niansēm izpētīt savu klientu vērtības, motīvus, ieradumus, problēmas un vajadzības. Visbeidzot, veikt saskarsmes punktu auditu – uzzīmēt visus iespējamos ceļus starp produktu un ideālo klientu. Un būt tajos visos klāt. Vēlams ar kafiju un pīrādziņiem.

“Vai pārdevēja profesijai ir nākotne?” – šodien man jautāja kāds klients.

Uz tikšanos! http://2-steps.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s