Pelnoša biznesa elementi

 

1004822_627828190583426_733559219_n1. Tavi iekšējie resursi – talanti un kompetences.
Katram no mums ir sava īpaša un neatkārojama pievienotā vērtība – iedzimtas spējas paveikt kādus noteiktus darbus labāk, ātrāk vai efektīvāk par citiem. To sauc par talantu, taču tikai retais savas dzīves laikā pilnībā izmanto šīs dabas dotās priekšrocības. Jo agrāk tu sev uzdosi jautājumu – kas ir mani talanti, jo ātrāk tev izdosies panākt izcilu sniegumu kādā noteiktā jomā. Kļūsti par ekspertu tajā, kas tev izdodas vislabāk. Pasaulei nav vajadzīgas viduvējības – vēl viens jurists, ekonomists vai filologs. Darba tirgū ir nepieciešami talantīgi darītāji un spēcīgi līderi.
2. Tu kā vadītājs un tava komanda.
Priekšnieks nav tas pats, kas vadītājs, tāpat kā kasieris nav pārdevējs – tur ir jābūt kam vairāk. Vairāk, jo pelnošs uzņēmums ir kolektīvs projekts, kura sekmīgai īstenošanai tev nāksies apgūt svarīgākos vadītāja pienākumus un uzņemties atbildību. Draudzīgs padoms – kad veidosi savu komandu, sāc ar tiem, kam patīk uzvarēt. Ja tādu nav daudz, kā nākamos izvēlies tos, kam nepatīk zaudēt. Tikai pēc tam ņem pārējos. Un vienmēr atceries par svarīgāko efektīva vadītāja likumu – tavs uzdevums ir nodrošināt uzņēmumam peļņu. Un peļņa sākas ar pareizajiem cilvēkiem pareizajās vietās.
3. Esošie un potenciālie klienti.
Šis ir nozīmīgākais punkts visā sarakstā. Pārdošanā nekas nevar būt svarīgāks par esošo un potenciālo klientu izpratni. Vispirms tev pašam priekš sevis jādefinē, kas jau ir un nākotnē būs tavi klienti – kādi cilvēki vēlētos pirkt to, ko tu piedāvā. Noskaidro, kas ir viņu vērtības, kur viņi atrodas, kā līdz viņiem var nokļūt un tad uzrunā saprotamā veidā un valodā. Kļūsti par šo cilvēku labāko sadarbības partneri kādā konkrētā jautājumā, kurā tu esi eksperts. Starp citu, klientiem ir atbildes uz visiem jautājumiem, kas saistīti ar tavu biznesu. Atliek vien aiziet un uzzināt.
4. Tavs produkts vai pakalpojums.
Nav svarīgi, cik labs ir produkts vai pakalpojums, ja tu pats nezini, ko ar to iesākt. Produktam nav vērtības, ja nespēj to pareizi pozicionēt un pasniegt. Tāpēc efektīvākais veids, kā gūt panākumus pārdošanā, – noskaidrot, kāds produkts vai pakalpojums trūkst lielai daļai sabiedrības, ar ko viņi nav apmierināti un tad to nodrošināt – piepildīt šo brīvo nišu maksimāli efektīvā veidā. Lai to panāktu, padari savu produktu īpašu un neatkārtojamu klientu acīs, liec cilvēkiem par to runāt un iegādāties atkal un atkal.
5. Pārdošanas vēstījuma saturs.
Ko tu viņiem teiksi? Ko tu vispār vēlies pateikt? Pēc tam, kad būsi pateicis, – kādu rīcību tu sagaidi no cilvēkiem, kas to būs dzirdējuši vai izlasījuši? Izdomā savu stāstu par to, kas liek cilvēku acīm mirdzēt, uz kurieni tu ej un kā tu nonāci, tur kur esi tagad. Pastāsti, kā tavs produkts vai pakalpojums jau ir mainījis neskaitāmu  cilvēku dzīves – atrisinājis viņu problēmas un uzlabojis biznesu. Pēc tam dod iespēju cilvēkiem ar to iepazīties, un atceries – stāsti un emocijas pārdod, fakti un cipari tikai palīdz pieņemt lēmumus.
6. Pārdošanas vēstījuma pasniegšana.
Citiem vārdiem, – kādā veidā tu pats un tava informācija nokļūs līdz klientiem, un kāds ceļš potenciālajiem pircējiem būs jāveic, lai viņi varētu iegādāties tavu produktu vai kalpojumu. Un pats svarīgākais – kam jānotiek, lai cilvēki būtu apmierināti ar saņemto servisu. Atceries – klientu apmierinātība ir pelnoša uzņēmuma svarīgākais rādītājs. Vēstījuma pasniegšana nozīmē mērķtiecīgi izvēlētus un praksē pārbaudītus mārketinga un pārdošanas instrumentus, kas visprecīzāk atbilst mērķa auditorijas profilam.
7. Biznesa efektivitātes mērījumi.
Mēdz teikt, ka mēs varam uzlabot tikai to, ko varam izmērīt. Un tas ir tiesa. Lai virzītos uz priekšu, ir nepieciešams objektīvs situācijas vērtējums un precīzs atskaites punkts. Biznesa efektivitātes mērījumi nav tikai cipari un līknes, kas uzzīmētas uz papīra vai papildina PPT prezentāciju. Šī informācija ir ikviena uzņēmuma kardiogramma, kas precīzi parāda tā veselības stāvokli. Pareizi saskaitīti cipari nemelo. Izdevumi, ieņēmumi, ienākošo klientu skaits, izdarīto pirkumu daudzums, vidējā pirkuma summa, atkārtoto pirkumu skaits un darījumu frekvence – tas viss un vēl daudz kas cits tev ir jāzina, lai saprastu, vai dodies pareizā virzienā.

Vēlies vairāk?
https://www.facebook.com/events/1514388105446522/?ref_dashboard_filter=upcoming

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s