PĀRDOŠANAS SKRIPTI

Labdien! Mani sauc Natālija. Es pārstāvu uzņēmumu Zili brīnumi un es gribētu jums pastāstīt par mūsu jauno produktu Y.❗️FAIL❗️

Andrejs vakar atrakstīja, ka neticot skriptiem. Ka skripti esot cilvēku čakarēšana un ka viņš pa kilometru jūtot, ka kāds viņam kaut ko mēģina pārdot.

Biznesa komūnā cilvēki iedalās 2 kategorijās – skriptu piekritējos un skriptu noliedzējos. Es piederu pie pirmajiem. Vēl vairāk, esmu skriptu fans. Un es tūlīt pateikšu kāpēc.

Redzi, mēs cilvēki, esam līdz apakšbiksēm paredzami un prognozējami. Mums visiem ir galva uz pleciem un visiem ir divas smadzeņu puslodes – labā un kreisā. Mēs visi uztveram un apstrādājam informāciju identiskā veidā. Mums visiem ir vienādi motīvi un stimuli. Mēs visi piederam kādam no 5 klientu tipiem pēc DISC metodes. Ir vārdi, kas patīk un vārdi, kas rada spriedzi. Balss toņi, kurus vēlamies dzirdēt un tādi, kas uzdzen zosādu.

Citiem vārdiem sakot – tu radi stimulu un saņemt paredzamu atbildes reakciiju. Tu piezvani svešiniekam un pasaki kaut ko tādu, kas viņam nepatīk un svešinieks nomet klausuli. Tu piezvani un izveido apbpusēji pozitīvu emocionālu saikni un saruna turpinās.

Pieraksti❗️

Komunikācijas vērtība slēpjas saņemtajā atbildes reakcijā! Proti. No svara ir nevis tas, ko pasaki, bet gan tas, kādas emocijas un pārdomas tavs sakāmais izraisa❗️

Es esmu zvērināts skriptu fans.

Proti. Tu jau sākotnēji uzmodelē pārdošanas sarunu. Sadali sarunu savstarpēji saistītos posmos un pārdomā katru vārdu un katru frāzi. Jau savlaicīgi izveido obligāto jautājumu sarakstu, kurus vēlies uzdot – secīgi, vienu pēc otra. Tu zini, kurā sarunas brīdī klientam radīsies pretestība un ko tu tieši viņam atbildēsi. Tu zini, kā tieši virzīsi sarunu pretī darījumam.

Tu zini arī to, ka cilvēki pērk no cilvēkiem. Un, patiesībā, tu nemaz nepārdod, bet gan palīdzi klientam nopirkt. Tu nepārliecini, bet gan radi pārliecību. Tu zini, ka tikai 10% klientu ir gatavi pirkt uzreiz, bet ar pārējiem būs jāpadejo. Tu zini, ka klienti nepērk produktu, bet gan dzīvi pēc darījuma – racionālas un emocionālas pārmaiņas.

Mans skolotājs Džordans Belforts saka – “Pārdošanā ir 2 lielas kļūdas. Pirmā – tev nav skriptu. Otrā – klients pa gabalu jūt, ka tu izmanto skriptus!”

Mans rezumē – nevaino skriptus, ja esi tur sarakstījis zilus brīnumus. Ja neesi spējis tos iemācīties izmantot brīvi un nepiespiesti. Skripts ir tavs glābšanas riņķis jebkurā pārdošanas situācijā. Tu vienkārši zini, ko teikt, zini, kas notiks tālāk un tu esi tam gatavs.

Un tam visam pāri ir MĪLESTĪBA.

Labdien! Mani sauc Natālija. Es pārstāvu uzņēmumu Zili brīnumi un es gribētu jums pastāstīt par mūsu jauno produktu Y.

Ja tu sāc savu sarunu kā Natālija, tad tev ir problēmas. Tu esi stresa pārņemts kamols, tev sāp galva no klientu dusmu izvirdumiem un tev nav naudas.

Vairāk šeit –

www.ccgroup.lv/pardosana

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s