Rezultāta 4 elementi

10885048_417031528447762_9146694366239301570_n

“Klau, Edgar. Kas tu esi pēc izglītības? Tu kaut kā jocīgi runā. Izklausās, ka tu neko nesaproti no medicīnas…” Un man nācās atzīties, ka tiešām nesaprotu un steidzami papildināt iztrūkstošo posmu savu zināšanu ķēdē. Tā sākās manas pārdevēja gaitas.

Esmu beidzis Murjāņu Sporta Ģimnāziju, un daudzus gadus profesionālā līmenī nodarbojos ar vieglatlētiku. Precīzāk, ar 400 – 800 distanču skriešanu. Tas nozīmē regulārus treniņus 2 reizes dienā, sacensības, nometnes, zaudējumus, uzvaras un fantastiskus cīņu biedrus. Viens no skaistākajiem posmiem manā dzīvē.

Pēc vienas no savām izglītībām esmu fitnesa instruktors. Tas nozīmē, ka visai maz ko saprotu no zālēm. Toreiz nesapratu un arī tagad nesaprotu. Ne velti ārstiem radās vēlme uzdot jau minēto jautājumu. Tā tas turpinājās pirmos 6 mēnešus, un zini ko es atklāju?

Pārsteidzošā kārtā, man pietika apgūt pārliecinošas atbildes uz, apmēram, 20 jautājumiem un klientu vēlme iepazīt manus izglītības dokumentus pārgāja kā nebijusi. Klientu profesionālā interese aprobežojās ar iepriekš minēto jautājumu komplektu un vairāk zināt, gluži vienkārši, nebija nepieciešamības.

Un tas nenozīmē, ka šāds pārdevējs ir nekompetents – viņam ir jāzina tieši tik daudz, lai spētu runāt vienā valodā ar klientu. Ja tu man jautāsi – vai jurists, fitnesa instruktors un ekonomists var pārdot, piemēram, zāles? Es teikšu – un kā vēl var!

Mani kolēģi un konkurenti ārsti pamazām viens pēc otra tikai atlaisti vai pārcelti darbā citās nodaļās, un iemesls ir pavisam vienkāršs – viņi par daudz zināja un par maz pārdeva.

Jo pārdevējam ir nepieciešamas atšķirīgas kompetences, prasmes un iemaņas. Un pats svarīgākais – klients nevēlas, lai kāds viņu mācītu kā dzīvot, bet gan, lai sniegtu profesionālo vērtību, uzklausītu un palīdzētu pieņem konkrētai situācijai atbilstošāko lēmumu.

Esmu pārliecināts, ka profesionālie panākumi ir 4 elementu – zināšanu, prasmju, ieradumu un attieksmes kombinācija. Proti, tu esi tas, ko tu zini. Tas, ko tu proti. Tas, kā un cik bieži tu dari to, ko dari. Un, visbeidzot, cik daudz mīlestības ir tavā darbā!
Un pēdējie 2 elementi ir 80% no rezultāta!

Tu vari lieliskā veidā iemācīties uzdot jautājumu un pārvarēt iebildumus, taču tas tevi nepadara par izcilu pārdevēju! Tas tāpēc, ka pārdošana nav vis prasme, bet gan domāšanas fomāts. Attieksmes un ieradumu summa.

Tiekās! ;o)

http://www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s