Biznesa efektivitātes stratēģija

Reizēm uzņēmēji vēlas zināt, kā uzlabot biznesa procesus. Jautā – kas tieši ir jādara? Ar ko jāsāk? Zemāk ir neliels ieskats veicamajās aktivitātēs un to secība.

Un jāsāk ar to, ka jāpaņem Sales Book jeb biznesa procesu grāmata un jāsāk domāt. Jāsāk meklēt nianses un detaļas.

Es iesaku izmantot Pulksteņmeistara principu. Proti, labākais veids, kā atrast defektu vai iemācīties ko jaunu – izjaukt veco pa detaļām un salikt to atkal kopā. Jebkuru kļūdu var izlabot, tikai atzīstot, ka tāda eksistē un izrādot brīvu gribu.

Vispirms atzīsti, izjauc un pēc tam saliec atpakaļ. Ar jaunu pieredzi un citādu domāšanu!

Starp citu, Sales Book nav formāls papīru kalns, kas guļ galda atvilknē, bet gan vērtīgākais uzņēmuma dokuments. Dzīvs un dinamisks sistēmas un biznesa procesu pārskats.

Proti, tajā ir aprakstīta uzņēmuma struktūra, komanda, specializācija, klienti, produkti, pārdošanas kanāli utt. Un zini, ja bizness nesokas kā plānots – atbildes ir jāmeklē tieši šeit!

Picture1

Ja paņemam pavisam vienkāršotu biznesa uzlabošanas stratēģiju, tad tā izskatās šādi –

1.SOLIS – klienta izpratnes profils. Kas ir tavs klients? (esošo un potenciālo klientu detalizēta izvērtēšana – psihogrāfiski, demogrāfiski, ģeogrāfiski, pēc biznesa potenciāla, motīviem, vērtībām, ieradumiem utt)

2.SOLIS – produkta izpratnes profils. Kas ir tavs produkts? (produkta pozicionēšana, pievienotās vērtības radīšana, USP jeb unikālā pārdošanas vēstījuma izveide utt)

3. SOLIS – biznesa psiholoģijas profils. Ko tu vēlies pateikt? (vēstījuma saturs, emocijas, vēlamā atgriezeniskā saikne utt)

4. SOLIS. – komunikācijas profils. Kā tu nodosi savu vēstījumu? (kādā veidā tu šobrīd nodod savu vēstījumu, kāda ir izvēlētā kanāla efektivitāte, kādi vēl ir iespējamie komunikācijas kanāli, kādā veidā tehnologijas ietekmē tavu biznesu utt)

Vēlies vairāk? http://solipasolim.ml

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s