Pilns attīstības cikls

 

Screen Shot 2017-10-12 at 22.30.15.png

Mana pārliecība – cilvēkam ir jāaug! Jāizdīgst no sēklas, tad jākļūst par asnu, jāizaug par koku, jāsāk dot augļus un visbeidzot, jāsaņem pateicība no cilvēkiem, kuri šos augļus ievāc un bauda.

Jāiziet pilns attīstības cikls. Secīgi. Soli pa solim. Reizēm cilvēki nepārzina lietu kārtību vai arī apzināti to ignorē. Izlaižot vienu vai vairākus attīstības posmus. Proti, visbiežāk, viņi uzreiz vēlas pateicību. Vēlams, naudā. Vismaz tūkstoti uz rokas. Un nonāk strupceļā, jo produktam nav vērtības. Tas ābols ir sīvs un zaļš. Ja vispār ir ābols.

Cilvēka dzīves ceļu var salīdzināt ar kāpšanu Maslova piramīdā. Un jāsāk no apakšas. Jāiemācās apmierināt savas pamata vajadzības. Jāatrota piedurknes un jāar zeme. Par minimālo algu. Tā, vienkārši! Kamēr tu apgūsti darba tikumu un izpratni par savu šī brīža vērtību, kuru vari sniegt sabiedrībai. Pavisam nopietni! Tieši šajā līmenī cilvēks atklāj patiesās vērtības, rada izpratni par savu iekšējo potenciālu un iezīmē savas nākotnes perspektīvas. Dzīve Maslova piramīdas pirmajā stāvā ir vērtīgākais izaugsmes resurss. Ja vien tur neuzkavējies pārāk ilgi un izdari atbilstošus secinājumus.

Un pamazāk kāp augšup – uz drošības un komforta līmeni. Un šeit tevi gaida slazds. Drošība un komforts ir ilūzija. Tava pasaule jebkurā mirklī var apmest kūleni un tāpēc vienīgā stabilā vērtība ir tas, kas atrodas tavā galvā – prasmes un kompetences. Labā ziņa, kā teica Einšteins – “Apziņa, kas reiz ir tikusi paplašināta, nekad vairs neieņem savu iepriekšējo formu!” Proti, tu nevari nokrist atpakaļ uz piramīdas pirmo līmeni. Kritiens vienmēr notiek sava līmeņa ietvaros. Jāpiebilst, ka nekāda lielā nauda arī šajā līmenī nav gaidāma. Tā sākas ar nākamo.

Tu sāc darīt lietas ar mīlestību. Sāc ielikt savā darbā sirdi un dvēseli, un tas ir kas īpašs. Tu kļūsti atšķirīgs, interesants un piesaisti cilvēkus ar savu patieso būtību. Ar mirdzošām acīm un savu mērķtiecību. Tas aizrauj, jo šādi cilvēki retums. 2 no 10. Pareto princips.

Cieņa un atzinība. Nākamais personīgās attīstības līmenis. Cieņa un atzinība, vispirms savās acīs. Tu negaidi apstiprinājumu no malas. Tu, vienkārši, ej savu ceļu, radi nemainīgu vērtību un izrādi cieņu cilvēkiem, ko sastopi savā ceļā. Tu esi koncentrēts uz savu talantu attīstīšanu, uz nevainojamu klientu servisu un lietām ar lielāko pievienoto vērtību.

Un pēc kāda laika tu nokļūsti virsotnē. Virsotnē ir piepildījums. Tavi talanti, kas spīd un laistās. Tu izstaro veiksmi, pārliecību un labklājību. Kā bāka okeāna malā vai Polārzvaigzne. Tu nedomā par naudu. Tev nav jāmeklē klienti. Viņi paši nāk. Kopā ar saviem draugiem un paziņām. Tikai rēķinies, ka tu esi redzams visiem, arī konkurentiem. Un ātri vien kāds sekos, lai ieņemtu tavu vietu.
Un tas jau ir stāsts citai reizei.

Pilns attīstības cikls. Secīgi. Soli pa solim.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s