Pārdošanas rezultāti

14991009_717410601743185_3440230547100497819_o.png

Es nezinu, kāda ir tava pieredze šinī sakarā, taču viens ir skaidrs – ja ilgāku laiku neizdodas sasniegt pārdošanas plānu, kamēr citi kolēģi to izdara, tad kaut kas nav kārtībā ar tavām zināšanām, prasmēm, ieradumiem vai attieksmi.
Atceries, 4 iepriekš minētie elementi satur kopā tādu gaisīgu elementu, ko profesionāļu aprindās mēdz dēvēt par REZULTĀTU.
Bez tam, zemāk esmu uzskaitījis arī citus biežāk sastopamos iemeslus, kas būtiski ietekmē pārdošanas plāna izpildi:

  • Tu runā ar nepareizajiem klientiem. Vienmēr atceries Pareto likumu – 20% klientu dod 80% peļņas. Tas uzdevums ir tikties ar “pareizajiem” – ar tiem, kuriem ir nauda un problēmas, kuras tu vari atrisināt.
  • Lēmumu pieņemšana notiek citā līmenī. Nereti pārdevējam trūkst pārliecības par sevi, un ir bailes no autoritātēm, tāpēc pārdošanas sarunas notiek ar nepareizajiem cilvēkiem.
  • Netiek panākta vienošanās par konkrētu rīcību. Kopumā visas pārdošanas vizītes procedūras tiek izdarītas pareizi, taču izpaliek pēdējais posms – angļu valodā “ask for sale”. Vizītes beigās klientam netiek dots precīzs rīkojums, ko darīt tālāk.
  • Attiecību veidošana ņem virsroku pār biznesa interesēm. “Pirms nepratīsiet pateikt “Nē”, jūsu “Jā” man būs nenozīmīgs.” – tā par šo tematu būtu teicis viens no visu laiku lielākajiem domātājiem – Ošo. Ir pārdevēji, kas grib būt draugi visiem un vienmēr, taču biznesā ir jāprot ne tikai dot, bet arī ņemt.
  • Tevi ir piemeklējusi biežāk sastopamā pārdevēju slimība – “Kā maksā, tā strādāju”.  Šeit man tevi uzreiz ir jābrīdina, ka šāda attieksme ilgtermiņā var izraisīt neatgriezeniskus smadzeņu bojājumus.
  • Trūkst pārdošanai nepieciešamāko kompetenču. Visbiežāk pašam pārdevējam šķiet, ka ar viņu viss ir kārtībā, taču pieredze liecina par pretējo – situācijās, kad netiek sasniegts plāns, trūkst kādas būtiskas kompetences vai arī netiek attīstītas nepieciešamākās.
  • Pārdošanas procesā ir robs. Par klientiem, produktu, cenu un citām procesa sastāvdaļām runāsim apmācībās, taču, ja problēma ir šeit, tad nekas nemainīsies, kamēr šis robs netiks aizlāpīts.

Runājot par plānu, man jāatklāj vēl kāda skarba patiesība – jo prasmīgāks kļūsi, jo labāki būs rezultāti, jo labāki rezultāti, jo lielāks tev tiks iebudžetēts pārdošanas plāns. Ja domā, ka tālāk būs vieglāk – nebūs. Jo augstāk kāpsi, jo stiprāki tev būs konkurenti. Un es tev teikšu – labāk esi tam gatavs!
Sī jū sūn! http://meistarklase.ml/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s