Bizness kā sistēma

business.png

Kā teica Džons Rokfellers – ”Ja tev nepietiek naudas, uzsāc savu biznesu. Ja pavisam nav naudas, uzsāc savu biznesu nekavējoties!” Tas ir drošākais un pārbaudītākais ceļš uz finansiālo neatkarību.

Jautāsi, kādēļ tad to nedara visi? Tādēļ, ka tas ir grūti. Tādēļ, ka cilvēkiem ir bailes un slinkums. Vienlaicīgi. Un šāda kombinācija vidējam statistiskajam pilsonim ir nepārvarams šķērslis.

Jā, atzīšu, izveidot savu biznesu nav viegli, līdz brīdim, kad tas kļūst viegli. Kā jebkura lieta, ko darām pirmo reizi. Taču tev ir milzīga priekšrocība – tu dari savu darbu ar mīlestību. Un tas nevar neizdoties. Darbs ar mīlestību izdodas vienmēr!

Zini, kas ir grūtākais? Noticēt, ka tas ir iespējams un atteikties no ierastā garantētā minimuma – no apmaksāta zobuārsta, dienesta auto un mobilā telefona. Pārējais jau ir laika un gribasspēka jautājums.

Jā, vēl ir kāds būtisks aspekts – šodien naudas nebūs un rīt arī nebūs. Man pagāja apmēram 2 gadi līdz pirmajam “īstajam” klientam. Jautāsi, kā es apmaksāju savus rēķinus? Mūrēju kopā ar tēvu kamīnus. Starp citu, mans tēvs Vitolds Untāls ir izcils kamīnmeistars. Ieskaties – https://www.facebook.com/meistars/

Ir pierādīts, ka vidēji ir nepieciešami 5 – 7 gadi, lai gūtu panākus kādā konkrētā jomā, tajā skaitā arī biznesā. Iespējams, tev šķiet, ka šis laika posms, lai izveidotu efektīvi funkcionējošu un pelnošu biznesu, ir daudz par daudz. Taču, vienlaicīgi tu samierinies ar domu, ka nākamos 30 gadus ar melnu muti strādāsi algotu darbu un pelnīsi naudu Zviedru akcionāriem. Manuprāt, tur kaut kas nav kārtībā ar aprēķiniem un prioritātēm. Tas, manuprāt.

Tāpēc, ja esi pieņēmis lēmumu un izdarījis pirmo soli – seko norādēm un saliec kopā sistēmu. Kā puzli. Pacietīgi un soli pa solim. Jāsaprot, ka efektīvi funkcionējoša biznesa sistēma sastāv no konkrētiem elementiem, un katram no tiem ir sava loma un ietekme uz kopējo rezultātu. Citiem vārdiem – jo saprotamāka, atbildīgāka un caurskatāmāka ir sistēma, jo ienesīgāks ir bizness.

Tas nozīmē, ka katrā no šiem elementiem tiek veiktas konkrētas aktivitātes, un katrā ir kāds, kurš uzņemas atbildību par sasniegtajiem rezultātiem. Un sākumā šis kāds esi tu pats.

Pievienotajā attēlā ir sistēmas svarīgākie elementi. Atliek vien savienot tos kopā un izveidot aktivitāšu plānu. Un nauda sekos. Tiklīdz tu būsi tam gatavs.

Atceries – ja tas būtu viegli, tad to darītu visi. Visi būtu uzņēmēji vai profesionāli sportisti. Taču tas ir grūti, un tāpēc – to dari tu. Jo, tu neesi visi. Tu esi tu pats. Tu esi cīnītājs. Un tev ir mērķis!

Uz tikšanos 10. janvārī! ” No laba uz izcilu” http://solipasolim.ml/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s