Superpārdevējs eksitē

14572269_10207423108001372_6551261878565406305_n

Kad strādāju farmācijas kompānijā par medicīnisko pārstāvi, uzņēmums tajā laikā ieviesa tirgū jaunu produktu. Priekšniecība izvirzīja gan komandas kopējo pārdošanas plānu, gan arī individuālu plānu katram darbiniekam. Medikaments jauns, nav skaidrs, kā tirgus reaģēs, tāpēc sākotnēji pārdošanas apjoms tika aprēķināts bez liekām ambīcijām.

Viss noritētu mierīgi un bez stresa, ja vien es savos reģionos nebūtu pārsniedzis šī konkrētā produkta pārdošanas prognozes par 1200%. Zinu, ka uzreiz pēc zīmīgās sapulces mans tiešais vadītājs – pārdošanas plāna autors, tika izsaukts uz tepiķi pie paša galvenā. Kaut kā nesmuki sanāca, taču es tikai darīju to, ko protu vislabāk – pārdevu. Un vēl, es sāku aizdomāties, ko es daru atšķirīgi no pārējiem. Nepārproti, stāsts nav par mani, bet gan par to, ka superpārdevējs eksistē!

Atbildes es atradu pēc daudziem gadiem grāmatā “The Challenger Sale” – 2012. gadā CEB veiktais pētījums atklāja, ka visus pārdevējus, pēc ikdienā izmantotā rīcības modeļa, var iedalīt 5 kategorijās. Un katram no šiem rīcības modeļiem ir atšķirīga pievienotā vērtība un biznesa potenciāls. Patiesībā, ikvienam pārdevējam ir kādas noteiktas iezīmes no visiem modeļiem, taču viens no tiem vienmēr ņem virsroku.

Ja pārdošanas komandā ir 5 darbinieki, tad, iespējams, viens no viņiem nopelnīs vairāk nekā pusi no kopējiem ieņēmumiem. Vēl vairāk, pētījums lieliskā veidā apstiprina jau zināmo Pareto principu, kur 20% pārdevēju uzņēmumam ienes 80% naudas.

Proti, pārdevēju darba efektivitāte izskatās sekojoši:
♣ Attiecību veidotājs – 4%
♣ Problēmu risinātājs – 7%
♣ Vientuļais vilks – 25%
♣ Darītājs – 10%
♣ Izaicinātājs – 54%

Atceries – superpārdevējs eksistē. Viņš ir īsts un reāls. Un viss, ko viņš dara, ir ievērības cienīgs, lai tu par to uzzinātu vairāk!

Uz tikšanos! Nepārdošanas Meistarklase – http://meistarklase.ml/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s