Laika plānošana

12049600_536300133187567_1690630692699015468_nVai zināji, ka teikums “Man nav laika” nozīmē, ka tavā dzīvē ir haoss. Un pārdošanā haoss nozīmē, ka tev ir maza alga un daudz citu problēmu. Pieredze liecina, ka efektīva laika plānošana un resursu izmantošana, nodrošina vismaz 80% no kopējā pārdošanas rezultāta. Un būsim godīgi – vāji pārdošanas rezultāti visbiežāk nav saistīti ar plānošanas kvalitāti, bet gan ar disciplīnas un profesionālas attieksmes trūkumu.

Mans padoms – katru dienu uzdod sev 3 jautājumus:
1. Ja šodien man būtu jāpaveic tikai viens darbs, kurš tas būtu?
2. Vai tas, ko es daru šobrīd, ir tas, ko man vajadzētu darīt?
3. Kā es varu izmantot savu laiku pēc iespējas efektīvāk?

Zemāk esmu uzskaitījis svarīgākos laika plānošanas pamatprincipus:

Secība.
Ir četras veicamo darbu kategorijas – „steidzami un svarīgi”, „steidzami, bet nav svarīgi”, “svarīgi, bet nav steidzami”, “nav svarīgi un nav steidzami”. Kā noproti, tad pirmajiem vienmēr ir prioritāte. Paņem papīra lapu, uzzīmē kvadrātu, sadali četrās daļās un iepriekšējās dienas vakarā strukturē veicamos darbus pēc iepriekš minētajiem kritērijiem.

Virzība.
Plāno no lielākā uz mazāko – virzies no dzīves mērķiem uz ikdienas mērķiem, no koncepta uz detaļām, no ilgtermiņa projekta uz konkrētās dienas uzdevumiem, no svarīgākā uz mazāk svarīgo.

Termiņš.
Ir pierādīts, ka efektivitāte uzlabojas vismaz 2 reizes, ja pirms tam ir precīzi definēts izpildes termiņš un sastādīts detalizēts laika plāns katrai dienai.

Savlaicīga sagatavošanās.
Laicīgi izveidots un iepriekšējā vakarā pārskatīts nākamās dienas darbu saraksts uzlabo nākamās dienas darba efektivitāti par 25%.

20/80.
20% darba dod 80% no kopējā snieguma, un pretēji – 80% no ieguldītā darba dod tikai 20% ietekmi uz rezultātu. Tas nozīmē, ka nepieciešams precīzi saplānot veicamo darbu sarakstu, objektīvi novērtēt katra veicamā uzdevuma potenciālu, ietekmi uz kopējo rezultātu, sākt ar svarīgāko un koncentrēties uz būtiskāko.

10/90.
10% laika, ko veltīsi plānošanai, ietaupīs 90% laika darba izpildes gaitā.

Daži praktiski laika plānošanas padomi:

  • Izveido plānošanas ieradumu – gluži vienkārši sāc darīt! Saliec ierasto haosu precīzi definētos rāmjos un uzņemies par to atbildību.
  • Koncentrējies uz procesu un dari tikai vienu darbu vienlaicīgi.
  • Visvairāk laika aizņem jebkura darba noslēdzošais posms, tāpēc izdari to par 80% no labākā iespējamā snieguma un, ja iespējams, deleģē kādam, kurš to pabeigs.
  • Sastādi TOP 5 prioritāšu sarakstu katrai dienai – tas palīdzēs tev koncentrēties uz svarīgāko un aiztaupīs laiku mazāk svarīgu darbu veikšanai.
  • Ja kāda cilvēka lūgums būtiski ietekmē tavus plānus – iemācies pateikt „Nē”
  • Lai precīzāk izprastu, cik efektīvi tu izmanto savu laiku, veic sekojošu vingrinājumu – ik pa 30 minūtēm uztaisi īsu pauzi, uzraksti uz lapas ko tieši biji aizņemts un novērtē izmantotā laika lietderību skalā no 0 līdz 10.

Turpinājums šeit – http://izaugsme.instapage.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s