Prasme klausīties

10845943_407700292714219_3872449747160344303_nKāds no amerikāņu pārdošanas ekspertiem, cilvēks ar sliktu dzirdi, savas karjeras sākumā nevarēja atļauties dzirdes aparātu, – tāpēc viņam nekas cits neatlika, kā koncentrēties uz to, ko saka klients un nolasīt vārdus no lūpām. Viņš rūpīgi sekoja sarunas partnera emocijām un domās atkārtoja katru vārdu, ko nupat bija pateicis klients. Taču tad viņš noslēdza lielisku darījumu un nopirka labāko dzirdes aparātu, kāds viens bija pieejams. Tagad viņš varēja dzirdēt un saprast savus klientus, arī uz viņiem neskatoties. Nākamās tikšanās laikā kāds no viņa pastāvīgajiem klientiem teica: „Tomij, man ir kāds neliels lūgums. Vai varat izņemt to dzirdes aparātu?” Pārsteigtais Tomijs, protams, vēlējās uzzināt iemeslu šādam dīvainam lūgumam. Uz ko klients atbildēja: „Kad mēs iepriekš tikāmies, jūs bijāt kopā ar mani, un jums bija svarīgs katrs vārds. Šobrīd jums vairāk interesē mana sekretāre un tas, kas notiek aiz loga.”

Jau minēju, ka vienas svarīgākajām pārdevēja prasmēm ir jautājumu uzdošana, klausīšanās un empātija – spēja izveidot abpusēji pozitīvu emocionālu saikni un būt kopā ar klientu visu sarunas laiku. Pārdevēji iesācēji domā, ka viņi jau to dara, profesionāļi apzinās, ka pārdošanas saruna savā ziņā ir māksla un katra no šīm prasmēm sastāv no noteiktiem elementiem. Tas viss pārdevējam ir jāņem vērā, lai noslēgtu darījumu.

Pārdošana ir sistēma – ātrgaitas šoseja ar divvirziena satiksmi, un panākumus gūst tikai tie, kas zina un ievēro noteikums.

Turpinājums šeit – http://www.ccgroup.lv/apmacibas/page/

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s