Kā apsteigt konkurentus

1512380_383221635162085_5506450804161360859_nVai vēlies kļūt par izcilu pārdevēju un apsteigt konkurentus?

Ja reiz esi šeit, tad, visticamāk, ka vēlies. Atklāšu tev kādu likumsakarību – lai kļūtu aizvien labāks, tev ir katru dienu mērķtiecīgi jāstrādā ar sevi un jāattīsta noteiktas kompetences. Pieredze gan liecina, ka vairums pārdevēju nemaz nezina, kas ir kompetences, un  ko tieši būtu nepieciešams uzlabot, lai panāktu rezultātu izaugsmi.

Ir pierādīts, ka katrā profesijā tiek izmantotas no 5 līdz 8 kompetencēm. Trīs no šīm astoņām nosaka, vai tu gūsi panākumus. Un tagad pats svarīgākais – viena no šīm trijām, jeb precīzāk tā, kas šajā brīdī ir visvājāk attīstīta, ataino tava snieguma robežas. Tu nevari kļūt labāks, kamēr neuzlabosi šo vājāko kompetenci. Vienkārša un saprotama aritmētika.

Pētījumi liecina, ka izcila pārdevēja instrumentu kastē atrodas rīki, kas katru dienu tiek likti lietā un nospodrināti līdz mirdzumam.

Plānošana. Es pievienojos viedoklim, ka 80% no kopējā rezultāta ir tieši efektīvas plānošanas, sagatavošanās un prioritāšu izvērtēšanas nopelns.

Stresa noturība. Šajā profesijā tevi sitīs, apspļaudīs un nolamās vismaz pāris reizes dienā. Ar laiku mazāk, bet vismaz iesākumā tev ar to būs jāiemācās sadzīvot.

Komunikācija. Angļu valodā ir lielisks teiciens „Telling is not selling”, un tam nevar nepiekrist. Akcents tiek likts uz jautājumu uzdošanu, klausīšanos un sarunas virzīšanu pretī darījumam.

Vēlme mācīties un pilnveidoties. Tu vari to nedarīt. Tā ir tava izvēle, taču konkurenti darīs – mācīsies, celsies no rītiem agrāk, lasīs grāmatas, apmeklēs apmācības, atradīs sev skolotājus un rīkosies.

Empātija. Prasme sajust un atzīt cita cilvēka emocijas. Atceries – pirmais, ko klients nopērk, ir sapratne, interese un patiesa vēlme. Tikai pēc tam seko tavs produkts.

Mērķtiecība. Veselīga konkurence, sevis izaicināšana un vēlmē kļūt par labāko savā profesijā reiz padarīs tevi par superzvaigzni. Jautājums – kādu cenu tu par to esi gatavs maksāt?

Drosme. Piezvanīt svešiniekam vai klientam, kurš jau trīs reizes ir atteicis? Atzīt savas kļūdas un uzņemties atbildību? Izvirzīt tik lielus mērķus, ka pašam paliek bail? Vai tas viss ir par tevi?

Disciplīna un pašmotivācija. Brīdī, kad tu piecelies, modinātājs rāda 4:30. Tu vienmēr izdari vairāk, nekā no tevis prasa un sagaida. Izpildi solījumus. Aizpildi atskaites un rūpīgi veic plānošanu. Dienas beigās veic paveikto darbu kopsavilkumu un ieliec sev atzīmi. Un tā ir tikai neliela daļa no izcilo pārdevēju darbu saraksta.

Zemāk attēlā ir kāds reāls un praksē izmantojams instruments – koučinga aplis, kas palīdzēs tev labāk saprast, par ko ir runa. Kā redzi, tad visapkārt aplim ir izvietotas profesionālam pārdevējam nepieciešamākās kompetences, savukārt ar sarkanu ir iekrāsotas trīs svarīgākās. Apļa centrā vērtība ir 0 un ārmalās 10.

Izkopē šo attēlu, objektīvi novērtē un ar zīmuli atzīmē savu šī brīža sniegumu visās astoņās kompetencēs, taču īpaši rūpīgi novērtē svarīgākās, proti – komunikācijas prasmi, plānošanu un vēlmi pilnveidoties.

Tas būs detalizēts un objektīvs sākums tavai izaugsmei. Ko ar to visu darīt tālāk? Labs jautājums. Un  kā tev pašam šķiet?

http://www.ccgroup.lv/apmacibas/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s