Fundamentāli principi

Fundamentāli principi, kas palīdzēs tev dzīvē sasniegt vairāk.

Svārsta princips. Cik daudz no sevis ieguldīsi, tik daudz arī saņemsi atpakaļ. Tas attiecas uz itin visu, ko dari – ja lasīsi grāmatas, apmeklēsi apmācības, nāksi uz darbu agrāk un paliksi ilgāk, mērķtiecīgi strādāsi ar sevi, tad vienā brīdī tas svārsts nāks atpakaļ. Pēc būtības, ikviens no mums ir sava ieguldītā darba summa, jo  enerģija nekur nepazūd, bet gan transformējas un atgriežas citādā veidolā. Nekādas burvestības, tikai fizika.

Pulksteņmeistara princips. Labākais veids, kā atrast defektu vai iemācīties ko jaunu – izjaukt veco pa detaļām un salikt to atkal kopā. Jebkuru kļūdu var izlabot, tikai atzīstot, ka tāda eksistē un izrādot brīvu gribu. Vispirms atzīsti, izjauc un pēc tam saliec atpakaļ. Ar jaunu pieredzi un citādu domāšanu.

Atvērtā izpletņa princips. Prāts ir līdzīgs izpletnim – tas darbojas tikai tad, kad ir atvērts. Jo ilgāk mēs dzīvojam savu ilūziju pasaulē, cīnāmies ar pašu radītām problēmām un paļaujamies tikai uz savu pieredzi, jo mazāk spējam novērtēt lietas objektīvi. Izkāp ārpus ierastajiem rāmjiem, noņem rozā brilles un paskaties apkārt – pasaule ir citādāka, nekā tu domā.

Baltās lapas princips. Ja rokas ir aizņemtas, mēs esam ierobežoti savā rīcībā. Tas pats notiek arī ar prātu – lai pieņemtu jauno, ir jāatbrīvojas no vecā. Lai iegūtu kaut ko patiešām vērtīgu, tev būs no kaut kā vērtīga jāatsakās. Būs jāiemācās atdot savus vecos uzskatus un ieradumus. Iztīrīt datora cieto disku un sākt visu no sākuma. Zinātāji piekritīs – atspirdzinoša sajūta.

Hameleona princips. Pielāgojies apstākļiem un pieņem varbūtību, ka ir arī citas patiesības, ne tikai tavējā. Ja vēlies par katru cenu pierādīt savējo – pierādi, taču pēc tam nebrīnies, ka paliksi ar viens. Pielāgoties nozīmē uzklausīt un pieņemt arī citu cilvēku viedokļus kā apliecinājumu tam, ka esi gatavs sadarboties. Savukārt sadarbība ir atslēga durvīm, kas ved uz panākumiem.

Pareto princips. To mēdz dēvēt arī par 20/80 principu, jo, pārsteidzošā kārtā, šādā attiecībā ir sadalīta praktiski visu lietu kārtība. Šis princips attiecas gan uz ikdienas procesiem, gan arī uz biznesu. Tā, piemēram, savā telefonā tu ikdienā izmanto apmēram 20% no visiem numuriem, valkā 20% no visām drēbēm, kas karājas skapī, 20% ieguldīto pūļu dod 80% no kopējā rezultāta, 20% klientu dod uzņēmumam 80% ienākumu. Jautājums – vai tu to zini un māki izmantot?

10 000 stundu princips. Pieraksti un atceries šo ciparu – ir pierādīts, ka tik daudz laika ir nepieciešams, lai ikviens no mums kļūtu par izcilu meistaru savā profesijā. Ar noteikumu, ka mīli savu darbu un katru dienu uzlabo sniegumu. Domāju, ka tu jau zini, ka uz panākumiem nav īsāko ceļu. Tev pašam tas viss ir jānoiet – no sākuma līdz beigām.

http://www.ccgroup.lv/par-ccgroup/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s