
Tā nu ir sanācis, ka apmēram 2 x gadā es dodos kādā tālākā ceļojumā. Šādi tas turpinās nu jau gadus 5 – 6, un parasti šim mērķim izvēlos vienu visnotaļ zināmu tūrisma aģentūru. Daru to tāpēc, ka man patīk „meitene pie telefona” un viņas att
ieksme pret darbu. Taču stāsts nav par mani, bet gan par to, kur ir nauda un kā mēs nemākam to paņemt. Nezinu, kā viņiem tiek organizēts darbs ar klientiem, taču zinu, kā to vajadzētu darīt.Uz biznesu orientētam uzņēmumam vajadzētu būt klientu datu bāzei un katra klienta individuālam failam, kurā tiek apkopota informācija par viņa vēlmēm, ieradumiem un kaprīzēm; datu bāzē jābūt piefiksētai vidējai pirkuma summai un pirkumu veikšanas frekvencei. Ja viņiem būtu šāda informācija, tad jaukā meitene man noteikti piezvanītu un teiktu: „Edgar, mums tev ir lielisks piedāvājums. Tieši tāds, kādu tu vienmēr esi vēlējies….” Ja meitene vēl pateiktu, ka es jau sen esmu pelnījis atvaļinājumu un piedāvājums jāņem tagad, jo ir ierobežots termiņš avio biļetēm – es ņemtu ciet. Pagaidām neviens nezvana, tā vietā dators man šad tad atsūta korporatīvu e-pastu ar atlaidēm uz Turciju. Starp citu, ir pienācis laiks jaunam ceļojumam, un mans telefona nummurs joprojām ir 27722408.
Es zinu, ka šāda veida „klientu serviss” ir daudzos uzņēmumos, jo viens no visbiežāk saņemtajiem jautājumiem, uz ko man nākas atbildēt, ir – “Kā piesaistīt jaunus klientus?” Un tad es parasti saku – „Biznesā panākumus gūst nevis tas, kuram ir zemākā cena vai labākais produkts, bet gan tas, kurš labāk pazīst savus klientus. Vispirms iemācieties apieties ar esošajiem, un tikai tad meklējiet jaunus. Pārliecinieties, ka viņi nav aizmirsti, ka viņiem nekā netrūkst, un paņemiet viņu naudu. Nelieciet gaidīt!”Un vēl es zinu, ka šāda individuāla un personificēta pieeja klientiem palielina uzņēmuma peļņu vismaz par 30%.
Vai pamanīji, cik tas ir vienkārši? Nauda ir, atliek tikai pastiept roku un paņemt.
http://www.ccgroup.lv/jaunumi/