Pārdošanas stratēģija

10325417_305985616219021_6756040115561695601_nDažas pārbaudītas stratēģijas, kas palīdzēs palielināt uzņēmuma peļņu un apgrozījumu.

Iepazīsti savus esošos klientus un piedāvā to, ko viņi vēlas. Veic izpēti un uzzini, kādi ir viņu ieradumi, hobiji un vērtības – pēc tam atbilstoši pakārto savu piedāvājumu un atrodi veidu, kā līdz viņiem nokļūt. Tas laiks, kad uzņēmējs ielika medijos reklāmu un gaidīja, ir beidzies. Tagad klientiem ir jāiet pakaļ, vai vismaz jāsper solis viņiem pretī – tāpēc runā ar viņiem, runā regulāri un runā viņu valodā.

Piesaisti jaunus klientus. Sāc ar to, ka atbildi uz šādiem jautājumiem – kādus klientus tu gribi redzēt, ko vari viņiem piedāvāt un kāpēc, lai viņi pirktu tieši no tevis. Pēc tam izveido maksimāli daudz potenciālo saskarsmes punktu jeb mērķtiecīgi virzītas mārketinga un tirdzniecības veicināšanas aktivitātes.

Sašaurini savu produktu klāstu un specializējies kādā konkrētā nišā. Atceries jau pazīstamo reklāmas saukli – kas der visam, neder nekam. Koncentrējies kādam konkrētam virzienam, kļūsti tajā eksperts, nopelni klientu atzinību un neaizmirsti šo ziņu pateikt apkārtējiem. Pēc tam pacel savu produktu cenas.

Liec klientiem maksāt vairāk. Ja reiz klients ir gatavs pirkt, pacenties sniegt viņam vairāk. Klients, visticamāk, neiebildīs iespējai “uzlabot” savu kāroto pirkumu par 20 – 25%.

Liec klientiem pirkt biežāk. Pārdošanā eksistē tāds jēdziens, kā “iespēju logs” – brīdis starp “vēl nevajag” un “vairs nevajag”, un, ja tev pieder kāzu kleitu salons, tad iespēja redzēt vienu un to pašu klientu vēlreiz ir stipri ierobežota. Tavs uzdevums – piedāvāt arī ko tādu, ko cilvēks gribētu iegādāties regulāri vai vismaz atkārtoti.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s