Bizness kā sistēma

VĒRTĪBAS

Sāc ar stāstu! Ja tev nav vērtību stāsta, tev nav savas identitātes! Tu pazūdi. Pazaudējies. Potenciālajiem klientiem un potenciālajiem darbiniekiem. Tu esi tāds pats, kā visi citi. Tev nav pašam sava ritma. Tu neesi tu pats. Sāc ar stāstu! 

VADĪTĀJS

Ja esi vadītājs – palīdzi augt! Uzņēmums aug tikai tad, kad aug tā darbinieki. Paaugstini darbinieku kompetences un nospodrini kopīgās vērtības! Investē savos darbiniekos trīs lietas – laiku, naudu un emocijas! Un nauda sekos! 

Kad izvirzīsi ambiciozu mērķi, objektīvā veidā pārskati savu vērtību, kompetenču un praktisko darba instrumentu grozu, lai saprastu vai ar tiem būs gana. Daļa no tiem būs jāuzasina, daļa – jānomaina pret citiem. Progresīviem, dinamiskiem un konkrētajam mērķim atbilstošiem! 

STRUKTŪRA

Efektīva biznesa modeļa pamatā ir nepārtraukta koncentrēšanās uz būtiskāko – peļņu nesošākajiem klientiem, peļņu nesošākajiem darbiniekiem, peļņu nesošākajiem produktiem! Katram no šiem elementiem ir sava loma un ietekme uz kopējo rezultātu. Citiem vārdiem sakot – jo saprotamāka, atbildīgāka un caurskatāmāka ir sistēma, jo ienesīgāks ir bizness! 

Efektīva uzņēmuma struktūra ir tad, kad pareizie cilvēki atrodas pareizajās vietās. Katrs no darbiniekiem zina un saprot savus pienākumus, uzņemas atbildību par savu darbu un visi strādā kopīga mērķa vārdā! 

Kad komanda ir izveidota – aktualizē kopīgo mērķi, iedod instrumentus, izskaidro spēles noteikumus, pieraksti rezultātus, seko līdzi savas komandas panākumiem un neveiksmēm, sodi, atbalsti, iedvesmo un tad paej malā! 

KOMPETENCES

Ikvienā profesijā ikdienas darba veikšanai tiek izmantotas, vidēji, 5 – 8 kompetences. Savukārt, ikviens no mums ir tikai vienas kompetences attālumā, lai divkāršotu sava darba efektivitāti un būtiski uzlabotu savu profesionālo sniegumu! 

Nevajag censties mainīt pasauli, pietiks ar to, ka sāksi ar sevi. Pietiks ar to, ka attīstīsi uz panākumiem orientētu domāšanu, izkopsi svarīgākās kompetences un izveidosi ikdienas ieradumus. Un tava pasaule mainīsies! 

KLIENTS


Pareizajam ir nauda! Viņš pieņem lēmumus! Viņam ir apzināta vai neapzināta problēma. Viņam ir vajadzība, ko tavs produkts var atrisināt. Ir mērķis, ko tu vari palīdzēt sasniegt. Viņš atbilst tava biznesa specifikai! Pareizajam klientam nav nepieciešams pārdevējs, bet gan sadarbības partneris! Jo viņš ir pareizais! 

Pievērs īpašu uzmanību tam, kā klients tērē 3 savus dārgākos resursus – laiku, naudu un enerģiju. Tie ir svarīgākie saskarsmes punkti starp klientu un tavu produktu. Un tiklīdz tu esi izpratis savu klientu – pasniedz viņam savu produktu uz sudraba paplātes! 

PRODUKTS

Padari savu produktu īpašu un neatkārtojamu klientu acīs. Izdari tā, lai viņi par to runātu, nopirktu un gribētu to iegādāties atkal un atkal. Nodemonstrē nepārprotamu atšķirību starp to, kas viņiem bija iepriekš un to, kā mainīsies dzīve pēc tam, kad viņi sāks to lietot! 

Nav noslēpums, ka darījums ir pārdevēja personības, produkta atšķirību un klienta ieguvumu summa. Nodemonstrē nepārprotamu atšķirību starp to, kas klientam bija iepriekš un to, kā mainīsies viņa dzīve pēc tam, kad viņi sāks lietot tavu produktu. Palīdzi klientam saskatīt iemeslu darījumam! 

VĒSTĪJUMS

Mana pārliecība – ja esi uzņēmējs, tev ir jāspēj savam klientam uzrakstīt vēstuli! Tādu, kuru lasot, viņš atpazīs sevi un sajutīsies īpašs. Ar cieņu un mīlestību. Vēstuli, kurā nekas netiek pārdots. Tādu, kuru izlasot, viņš vēlēsies pateikt paldies un uzrakstīt tev atpakaļ! 

Vēstījums ir ziņa, kuru tu nodosi savam klientam. Ziņa, kurā katrs vārds ir rūpīgi pārdomāts. Ziņa, kuru veidojot, ir ņemti vērā informācijas uztveres filtri un biznesa psiholoģijas likumsakarības! Ziņa, kas norezonē un izraisa noteiktas emocijas un pats svarīgākais – rīcību! 

PĀRDOŠANAS PLATFORMA

Tu pacelsi telefona klausuli un piezvanīsi! Vai arī – aiziesi un pieklauvēsi pie durvīm! Vai arī – saslēgsi online pikseļus vienotā ķēdē, lai nodotu savu vēstījumu. Es nezinu, kādā veidā tu uzrunāsi savus mērķa klientus, taču vienu gan es zinu – tev ir nepieciešama sistēma! Secīgas un mērķtiecīgas aktivitātes, lai sasniegtu vēlamo rezultātu! 

Pārdošanas platformas mērķis ir viens – pārdot! Secīgā veidā veikt noteiktas aktivitātes, kas garantē vēlamo rezultātu – darījumu! Tas nozīmē, ka tu nodosi ziņu precīzi definētiem klientiem! Uzrunāsi valodā, ko viņi saprot; darīsi to vietā, kur viņi pulcējas un pasniegsi vēstījumu veidā, kas viņiem ir pieņemams! 

BIZNESA MĒRĪJUMI

Vai zināji, ka noturēt jau esošu klientu ir 5 reizes ekonomiski izdevīgāk, nekā piesaistīt jaunu? Vai zināji, ka izciliem uzņēmumiem līdz pat 85% no apgrozījuma nodrošina lojālie klienti un atkārtoti darījumi? Vai zināji, ka slikts pārdevējs nopelna 2 reizes vairāk, nekā viņā tiek investēts, izcils – 6 līdz 8 reizes vairāk? 

Nedaudz statistikas – laimīgs un apmierināts klients atved uz veikalu 3 savus draugus. Neapmierināts klients, aizejot paņem sev līdzi 9. Ir uzņēmumi, kuri par to neko nezina. Ir uzņēmumi, kuri zina, taču viņi ir stiprāki par statistiku! Un ir uzņēmumi, kam tas patiesi rūp! 

Turpinājums šeit! Ieskaties!
http://issavienojums.ml

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s