4 stratēģijas

12800381_1148528298491868_9020247876923239307_n

Zemāk esmu uzskatījis 4 pārbaudītas stratēģijas, kuras palīdzēs izveidot efektīvi funkcionējošu un pelnošu biznesu. Tev tikai jāatrod pārliecinošas atbildes uz fundamentāli svarīgiem jautājumiem. Un jāsāk rīkoties.

Specializācija. Ko tieši tu proti labāk par citiem? Kas ir tavi talanti un stiprās puses? Tie īpašie elementi – neslīpētie dimanti, kas nav nevienam citam uz pasaules? Atrodi, pacel tos vienu pēc otra un nospodrini līdz pilnībai. Laiks, kad kāds piedāvāja visu visiem, ir beidzies vai patiesībā, šāds modelis nekad nav darbojies. Ja kāds saka, ka ir plaša profila speciālists, tas nozīmē, ka gaidāmas problēmas. Rezultāts būs Dosja – kas der visam, neder nekam.
Tavs uzdevums ir kļūt par atzītu speciālistu jeb ekspertu kādā noteiktā profesijā vai šaurā tirgus nišā. Kā var zināt, ka esi eksperts? Tad, kad tev nav nepieciešama reklāma, kad cilvēki jautā padomu un tavu bildi liek uz žurnāla vāka.

Piemēram, SIA „CCGROUP” specializācija ir efektīvu biznesa procesu izveidošana un pārdevēju kompetenču attīstīšana līdz izcilam sniegumam.

Segmentācija. Kā izvēlēties segmentu jeb tirgus nišu? Starta pozīcija ir tavi talanti un spēcīgākās kompetences jeb citiem vārdiem – tas, ko tu vari izdarīt izcili. Pēc tam paskaties apkārt un atrodi nozares, kurās ir visvairāk naudas. Tad noskaidro, kāds produkts vai pakalpojums trūkst naudīgajai sabiedrības daļai, ar ko viņi nav apmierināti. Rūpīgi izvērtē potenciālo klientu skaitu, vērtības, ieradumus, gaidas un maksātspēju. Izanalizē konkurentu aktivitātes, cenas, sortimentu un piedāvāto servisu.
Kad tas viss ir izdarīts, ej un piepildi brīvo nišu maksimāli efektīvā veidā. Pārsteidz klientus ar ko īpašu. Un sāc ar attieksmi – tur ir visplašākās iespējas un mazākā konkurence.

Piemēram, SIA „CCGROUP” veic apmācības un sniedz konsultācijas mazo un vidējo uzņēmumu darbiniekiem – pārdevējiem un viņu vadītājiem.

Pozicionēšana. Nav svarīgi, cik labs ir produkts vai pakalpojums, ja nezini, ko ar to iesākt. Produktam nav vērtības, ja tu nespēj to pareizi pozicionēt un pasniegt. Lai to panāktu, tev ir jāpadara savu produktu īpašu un neatkārtojamu klientu acīs. Izdari tā, lai viņi par to runātu, nopirktu un gribētu to iegādāties atkal un atkal. Nodemonstrē nepārprotamu atšķirību starp to, kas viņiem bija iepriekš un to, kā mainīsies dzīve pēc tam, kad viņi sāks lietot tavu produktu. Un atceries – cilvēki vairs nevēlas pirkt produktu, viņi vēlas emocijas un attieksmi. Un vairāk par visu citu viņi vēlas rezultātu, ko šis produkts spēj sniegt. Citiem vārdiem – ar mīlestību ceptu maizi un pārdevēju, kurš nepārdod, bet gan palīdz nopirkt un sasniegt izvirzītos mērķus.

Piemēram, SIA „CCGROUP” vadītājs ir pārdošanas eksperts, kurš savā praksē ir veicis vairāk nekā 14 000 darījumu tikšanos, ir 3 biznesa grāmatu autors, licencēts NLP praktiķis un Braiena Treisija programmu pārstāvis Baltijas valstīs.

Koncentrēšanās. Šodien to, rīt kaut ko citu? Iesaku tā nedarīt. Klienti vēlas stabilitāti un pastāvīgumu. Kādu, kas uzklausa, iedziļinās, saprot, atbalsta un atrisina viņu problēmas. Uzticamu sadarbības partneri ilgtermiņā. Atceries – kļūdas tiek piedotas, paviršības nē. Tāpēc koncentrējies uz to, ko proti vislabāk un to, kas ir svarīgi taviem klientiem – soli pa solim padari savu sniegumu neatkārtojamu. Un cilvēki to noteikti novērtēs.

Piemēram, SIA „CCGROUP” mērķis ir nākamo 5 gadu laikā kļūt par nozares līderi Baltijas valstīs un piedavāt savas unikālās apmācību programmas arī starptautiskā arēnā.

“You may call it work; I call it – building a dream!” Corporate Tales

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s