12 soļi

10536941_361491404001775_45087496431309810_n1. Izveido un attīsti savu sociālo kontaktu tīklu jeb topošo klientu datu bāzi. Pēc tam segmentē auditoriju pēc potenciāla, jo, kā zināms – 20% klientu dod 80% peļņas, tāpēc liec šiem īpašajiem justies īpašiem, un neaizmirsti arī par pārējiem.
2. Iepazīsti svarīgākos klientus cik labi vien iespējams – uzzini viņu mērķus, sapņus, vērtības, un atbilstoši tam pakārto savu rīcību. Rīkojies tā, kā klientiem patīk un izdari to, ko viņi no tevis sagaida. Un tad pārsteidz ar ko tādu, kas pārsniedz vidējo statistisko konkurentu sniegumu.
3. Izdomā savu stāstu par to, kas liek tavām acīm mirdzēt, uz kurieni tu ej un kā tu nonāci, tur kur esi tagad. Dod iespēju cilvēkiem ar to iepazīties, un atceries – stāsti un emocijas pārdod, fakti un cipari palīdz pieņemt lēmumus.
4. Izvēlies tādus komunikācijas kanālus, kas ļaus tev efektīvāk nodot vēstījumu un nokļūt pēc iespējas tuvāk potenciāliem pircējiem. Mēģini vienu pēc otra, tad uzlabo tos, kas strādā un atsakies no tiem, kas nestrādā. Visbeidzot, koncentrējies uz galveno, un paralēli turpini attīstīt jaunus veidus, kā uzrunāt klientus.
5. Izveido mājas lapu, blogu, sociālo tīklu grupas – esi tur, kur ir tavi klienti. Runā ar viņiem regulāri, dari to skaļi un pārliecinoši, pasniedz informāciju cilvēkiem saprotamā veidā un valodā.
6. Sniedz saviem potenciālajiem sadarbības partneriem noteiktu pievienoto vērtību – ko tādu, kas pozitīvā veidā var ietekmēt viņu dzīves, mainīt uzskatus un rīcību.
7. Esi atšķirīgs. Pozicionē sevi un savu piedāvājumu, noenkuro šīs atšķirības savas mērķa auditorijas prātos. Kļūsti par ekspertu tajā, ko tu dari, sniedz padomus un paud savu viedokli publiski.
8. Dod iespēju cilvēkiem novērtēt savu produktu vai pakalpojumu par īpaši zemu cenu vai pat bez maksas. Cilvēki vēlas vienreiz pārliecināties, nevis desmit reizes dzirdēt.
9. Iegūsti atpazīstamību, uzticību un cieņu – izveido personīgo zīmolu un neaizmirsti to laiku pa laikam nospodrināt. Pieturies pie savām vērtībām un seko līdzi tam, lai tavi vārdi tiktu pamatoti ar faktiem.
10. Izveido sarakstu ar darbiem, kas ir paveikti izcili. Jautā klientiem atsauksmes, publisko fotogrāfijas un īsus video ar cilvēkiem, kuru dzīves ir mainījušās, pateicoties sadarbībai ar tevi. Nekas cits tā neiedvesmo kā panākumi un reāli piemēri. Atceries – panākumi rada jaunus panākumus!
11. Atrodi cilvēkus, kas tevi aizrauj, iedvesmo un no kuriem tu vari mācīties. Un mācies. Pārņem labāko – viņu attieksmi, rīcību un ieradumus.
12. Stīvs Džobss reiz teica: „Nekas nav gatavs, kamēr nav pārdots.” Iemācies pārdot, apgūsti jaunas un attīsti jau esošās kompetences. Investē sevī. Apgūsti pārdošanas algoritmus un svarīgākās biznesa likumsakarības. Tev nav jāizgudro velosipēds, gluži vienkārši, izdari darbu tā, kā to ir darījuši jau daudzi citi pirms tevis.

Vēlies vairāk?
https://www.facebook.com/events/1514388105446522/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s