The Hero’s Journey

Austrumos tic – ikviens cilvēks ienāk šajā pasaulē ar noteiktu uzdevumu. Viņam kaut kas jāpaveic, jānogādā kāds vēstījums, jāpabeidz kāds darbs. Tu šeit neesi nejauši. Tu šeit esi ar noteiktu jēgu. Tev ir jāsasniedz kāds mērķis. Visums ir paredzējis kaut ko īstenot – padarīt pasauli labāku. Caur tevi.

Ja skatāmies dziļāk, tad cilvēka patiesais dzīves mērķis ir Varoņa Ceļojums. Savas Vietas un Lomas apzināšanās. Sava iekšējā potenciāla atklāšana un piepildīšana.

Proti, Tu saproti, ko un kāpēc dari. Tu radi vērtību. Tu kļūsti par vērtību un sniedz to pasaulei. Ar prieku, gandarījumu un mīlestību.

Tā tas notiek jau daudzus tūkstošu gadus. Un notiks arī turpmāk. Pirms mums un pēc. Dzožefs Kempbels savulaik veica fundamentālu atklājumu, analizējot daudzu tautu stāstus, mītus, metaforas un izcilu cilvēku dzīves gājumu.

Stīvens Giligens, viens no atzītākajiem transformējošo pārmaiņu ekspertiem, uz šī atklājuma bāzes ir izveidojis unikālu nodarbību ciklu – The Hero’s Journey.

Man ir gods saukt Stīvenu par savu Skolotāju un unikāla iespēja apgūt šo lielisko treniņu klātienē.

Treniņa būtība – secīgi izdzīvot visus posmus, paplašināt apziņu un piesasitīt nepieciešamos resursus.

Pārsteidzoši, taču pozitīvu pārmaiņu pamatā ir 6 soļu algoritms.

1. SADZIRDĒT AICINĀJUMU

Pārstāt skriet. Pārstāt izpatikt citiem. Pārstāt dzīvot svešu dzīvi un darīt darbu, kas nesniedz gandarījumu. Palaist vaļā spriedzi. Ļauties plūsmai. Pievērst uzmanību detaļām un niansēm. Ieklausīties sirdsbalsī. Uzdot lielos jautājumus. Atrast godīgas atbildes. Iecentrēties. Izveidot Sazemējumu. Atbrīvot uztveres kanālus. Sadzirdēt aicinājumu. Sasmelties enerģiju. Izvirzīt mērķi.

2. DOTIES CEĻĀ

Izdarīt izvēli. Dot sev solījumu. Uzņemties atbildību. Atrast sevī drosmi. Uzvilkt baltu kreklu. Paziņot pasaulei par ceļojumu. Spert pirmo soli ārpus drošā un ierastā. Doties ceļā.

3. SASTAPTIES AR DĒMONIEM

Būt gatavam doties tumsā, paklupt un sasities. Atrast spēku piecelties. Būt gatavam maksāt pilnu cenu par panākumiem. Doties pretī pārmaiņām. Nepadoties un turpināt doties nezināmajā. Ar cieņu sastapt savus dēmonus – lietas, cilvēkus, apstākļus un emocijas, kas ierobežo. Pieņemt un atzīt savus dēmonus. Uztvert šķēršļus kā pakāpienus panākumu pjedestālā. Uztvert pretestību kā transformējošu enerģiju, kas dara stiprāku. Saprast, ka vienīgais šķēršlis ceļā uz labāku dzīvi esi tu pats.

4. ATRAST SKOLOTĀJUS UN JAUNUS RESURSUS

Paskatīties apkārt. Uzmeklēt draudzīgas acis. Uzmeklēt atbalstošus plecus. Uzmeklēt cilvēkus, kas jau ir bijuši tur, kur vēlies nokļūt. Pasniegt roku sveicienam. Jautāt padomu. Ieklausīties savā iekšējā balsī. Atteikties no vecām patiesībām. Novilkt svītru ar pagātni. Uzmeklēt resursus, kas noderēs turpmākajā ceļā. Apgūt jaunas prasmes. Izkopt savus talantus. Mainīties uz augšu. Tikt vaļā no skopuma un maksāt pilnu cenu.

5. TRANSFORMĒT DĒMONUS UN MAINĪTIES

Turpināt iesākto ceļu. Ieskatīties tumsā. Pieņemt savas bailes. Vēlreiz satikt dēmonus. Transformēt enerģiju. Padarīt dēmonus par sabiedrotajiem. Mainīt uzmanības fokusu. Pievērst uzmanību. Atbrīvoties no visa liekā. Koncentrēties uz būtiskāko. Darīt to, kas jādara un nedarīt to, kas nav jādara. Smelties viedumu. Mācīties pa ceļam. Skatīties dziļi. Paplašināt apziņu. Meklēt un izmantot iespējas.

6. ATGRIEZTIES MĀJĀS

Dalīties pieredzē. Iedvesmot citus. Pieņemt savu jauno es. Izvērtēt paveikto. Pateikt paldies. Atvilkt elpu. Svinēt dzīvi. Atgriezties mājās.

Un atceries. Tu šeit neesi nejauši. Tu šeit esi ar noteiktu jēgu. Tev ir jāsasniedz kāds mērķis. Visums ir paredzējis kaut ko īstenot – padarīt pasauli labāku. Caur tevi!

Uz tikšanos!

http://www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s