CILVĒKS KĀ SISTĒMA

Zini, kas ir interesanti. Cilvēki pieņem lēmumus, vadoties pēc viena un tā paša algoritma. Ik viena darījuma pamatā ir 5 secīgas emocijas. Biznesā, mārketingā, attiecībās eksistē noteiktas likumsakarības, kas tur vienkārši ir. Neatkarīgi no tā, vai tu tās zini vai nē. Cilvēki izdzīvo savas dzīves secīgi, prognozējami un paredzami.

Zemāk ir attēls, kuru psihologi sac par PĀRMAIŅU LĪKNI.

Šādā secībā attīstās cilvēka emocijas situācijās, kas saistās ar pārmaiņām. Vienmēr un visur!

Piemēram, paņemsim kādu reālu situāciju iz dzīves. Tu strādā bankā aiz lodziņa. Apkalpo klientus, kas atnāk kārtot savas lietas. Dikti daudz jau nemaksā, bet, plus mīnus, silta vietiņa. Stabila alga, veselības apdrošināšana, apmaksāts mobilais, kafija par brīvu. Ar muguras smadzenēm tu jūti, ka lietas pamazām attālinās no normas. Pamazām bankas filālē cilvēku paliek aizvien mazāk un mazāk.

Tad vienā dienā šefs sasauc sapulci un paziņo – “Draugi! Nav labi! Par cik klienti vairs nenāk pie mums, tagad mēs iesim pie klientiem! Proti, tagad jūs vairs nestāvēsiet bankā, bet gan iekš Origo. Citiem vārdiem, stacijā. Ar tējkannu vienā rokā un cepumu paku otrā. Lai ietu klāt steidzīgajiem svešiniekiem un pārdotu viņiem bankas pakalpojumus!”

Ieskaties attēlā. Ko tu redzi?

1. NOLIEGUMS. ” WTF!!! Esmu beidzis banku augstskolu. Pārzinu makroekonomiku. Protu izvilkt kvadrātsakni. Stāvēt stacijā – nekad! Nē! Nē! Un vēlriez, nē!” Visus šos gadus tev bija drošība un komforta zona otrpus letei, bet tagad tava brīvība tiek apdraudēta.

2. IZVAIRĪŠANĀS. “Varbūt, tomēr darām pa vecam? Varbūt, uz mani tas neattiecas? Varbūt, es tomēr palikšu otrpus letes? ” Galvā piezogas ķecerīgas domas. Bet šefs tik smaida un iedod parakstīt papīru ar jaunajiem darba pienākumiem.

3. DUSMAS. “Dritvai kociņ! Ko viņš no sevis vispār iedomājas! Ejiet takš jūs visi! Paši stāviet stacijā!

4. APMULSUMS. “Bet pamatalga tomēr saglabājas, veselības apdrošināšana, apmaksāts mobilais, kafija par brīvu. Vizītkarte arī paliek. Varbūt, tomēr pamēģināt …. Bet es jau zinu, tur nekas labs nav gaidāms!”

5. IZMISUMS. Pirmā diena stacijā. Auksts. Cilvēki steidzas. Visi uzkata mani par kaut kādu jukušu krāpnieku. Neviens ar mani nerunā. Neviens nepērk manas bankas kartes. Pasaules gals. Pārmaiņu līknes zemākais punkts.

6. ŠAUBAS. “Varbūt, es vienkārši pats neesmu gana labs? Vai, varbūt, labāk iet strādāt pie konkurentiem vai citā nozarē? Un kā man tur klāsies? Varbūt, labāk aiziet uz pamācībām un uzlabot savas pārdošanas prasmes? Varbūt, tās arī ir tās pārmaiņas, par kurām visu laiku runā?

7. PIEŅEMŠANA. “Labi. Lai būtu. Es palieku. Es tikšu ar to galā. Cik ilgi es bēgšu pats no sevis. Labāk aiziešu uz apmācībām. Sakārtošu galvu. Apgūšu prasmes. Gan tikšu uz augšu!”

8. AKTĪVA RĪCĪBA. Smaidu. Droši eju klāt svešiniekiem. Aicinu uz kafiju ar cepumiem. Kāds steidzas uz vilcienu. Kāds atnāk parunājas. Vairs nebaidod no svešiniekiem. Jo vairāk smaidu, jo labāk sanāk. Ik pa brīdim kāds nopērk bankas karti.

9. JAUNA PĀRLIECĪBA. Šefam bija taisnība. Ja klienti nenāk uz banku, tad man ir jāiet pie klientiem. Lai kur viņi arī atrastos. Jā, pasaule mainās. Tas tiesa. Un man ir jāmainās ātrāk par konkurentiem. Beigu beigās, prasme pieiet klāt svešiniekam, uzsākt sarunu un palīdzēt izvelēties labāko risinājumu paliks uz mūžu. Lai arī kādus kūleņus pasaule vēl apmetīs.

Šis stāsts ir īsts. Un tas nav par bankas meitenēm, bet gan par tevi. Par mani arī. Tā ir pārmaiņu līkne, kuru mēs visi izdzīvojam. Dienu no dienas. Secīgi. Soli pa solim.

Un vēl. Kad saproti, kā tas viss strādā, tu esi brīvs! Tu vairs nebēdz. Tu zini, kāda emocija sekos nākamā un tu zini, ko darīt tālāk.

Tu smaidi. Kad saproti, kā tas viss strādā!

Šeit – www.ccgroup.lv/drosme

Šeit – www.ccgroup.lv/transformacija

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s