THE HERO’S JOURNEY

Austrumos tic – ikviens cilvēks ienāk pasaulē ar noteiktu uzdevumu. Viņam kaut kas jāpaveic, jānogādā kāds vēstījums, jāpabeidz kāds darbs. Tu šeit neesi nejauši. Tu šeit esi ar noteiktu jēgu. Tev ir jāsasniedz kāds mērķis. Visums ir paredzējis kaut ko īstenot – padarīt pasauli labāku. Caur tevi. 

Ceļojums. Cilvēka patiesais dzīves mērķis ir Varoņa Ceļojums. Savas Vietas un Lomas apzināšanās. Sava iekšējā potenciāla atklāšana un piepildīšana. Tu saproti, ko un kāpēc dari. Tu radi vērtību. Tu kļūsti par vērtību un sniedz to pasaulei. Ar prieku, gandarījumu un mīlestību. 

Tā tas notiek jau daudzus tūkstošu gadus. Un notiks arī turpmāk. Pirms mums un pēc. 

Dzožefs Kempbels savulaik veica fundamentālu atklājumu, analizējot taudzu tautu stāstus, mītus, metaforas un izcilu cilvēku dzīves gājumu. 

Visur un vienmēr atkārtojas viens un tas pats 6 soļu algoritms. 

1. SADZIRDĒT AICINĀJUMU

Pārstāt skriet. Pārstāt izpatikt citiem. Pārstāt dzīvot svešu dzīvi un darīt darbu, kas nesniedz gandarījumu. Palaist vaļā spriedzi. Ļauties plūsmai. Pievērst uzmanību savai elpai. Ieklausīties sirdsbalsī. Uzdot lielos jautājumus. Atrast godīgas atbildes. Izveidot Sazemējumu. Atbrīvot uztveres kanālus. Sadzirdēt aicinājumu. 

2. DOTIES CEĻĀ

Izdarīt izvēli. Dot solījumu. Uzņemties atbildību. Sasmelties drosmi. Uzvilkt baltu kreklu. Paziņot pasaulei. Spert pirmo soli. Doties ceļā. 

3. SASTAPTIES AR ŠĶĒRŠĻIEM UN DĒMONIEM 

Būt gatavam pakrist. Būt gatavam sasities. Būt gatavam maksāt pilnu cenu. Atrast spēku piecelties. Doties pretī pārmaiņām. Doties iekšā nezināmajā. Iepazīt savus dēmonus. Pieņemt un atzīt savus dēmonus. Uztvert šķēršļus kā pakāpienus uzvaras pjedestālā. Uztvert pretestību, kā transformējošu enerģiju, kas dara stiprāku. 

4. ATRAST SKOLOTĀJUS UN JAUNUS RESURSUS

Paskatīties apkārt. Uzmeklēt draudzīgas acis. Uzmeklēt atbalstošus plecus. Uzmeklēt cilvēkus, kas jau ir bijuši tur, kur vēlies nokļūt. Pasniegt roku. Jautāt padomu. Iekatīties sevī. Uzmeklēt resursus, kas noderēs turpmākajā ceļā. Apgūt jaunas prasmes. Izkopt savus talantus. 

5. TRANSFORMĒT DĒMONUS UN MAINĪTIES

Turpināt ceļu. Ieskatīties tumsā. Pādarīt savus dēmonus par sabiedrotajiem. Atbrīvoties no visa liekā. Koncentrēties uz būtiskāko. Darīt to, kas jādara un nedarīt to, kas nav jādara. Smelties viedumu. Mācīties pa ceļam. Skatīties dziļi. Paplašināt apziņu. Izmantot iespējas. 

6. ATGRIEZTIES MĀJĀS

Dalīties pieredzē. Iedvesmot citus. Pieņemt savu jauno es. Izvērtēt paveikto. Pateikt paldies. Atvilkt elpu. Svinēt dzīvi. Atgriezties mājās.

Tu šeit neesi nejauši. Tu šeit esi ar noteiktu jēgu. Tev ir jāsasniedz kāds mērķis. Visums ir paredzējis kaut ko īstenot – padarīt pasauli labāku. Caur tevi. 

p.s. tiekamies 29. tajā! www.ccgroup.lv/transformacija

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s