10 kļūdas biznesa komunikācijā

1. Tu runā ar nepareizajiem! 

Un nepareizi nedzird. Nepareizie – tie, kas nav tava mērķa auditorija. Pareizie – mērķtiecīgi izvēlēta, noteiktiem parametriem atbilstoša cilvēku grupa. 

2. Tu runā nesaprotamā valodā! 

Proti. Tavam vēstījumam trūkst struktūras. Tā izveides procesā nav ņemtas vērā funadamentālas komunikācijas patiesības. 

3. Tu runā ar sevi par sevi! 

Jā, tieši tā! Tu stāsti savu tradicionālo bla bla bla stāstu par labāko produktu pasaulē. Tā vietā, lai mērķa klientiem stāstītu stāstu par viņiem svarīgām lietām. Stop it! 

4. Tavā vēstījumā nav Dvēseles!

Ir kāda fundamentāla patiesība, kas ir bija aktuāla 100 gadaus atpakaļ un būs aktuāla arī nākamos 100 gadus. Proti – cilvēki pērk no cilvēkiem! To paturi prātā – ja ir iespēja, tad kā pirmo klienti izvēla Jāni, Zani vai Inesi. Viņi meklē emocionālu saikni. Dvēseli! Ja neatrod, tad nopērk lētāko produktu iekš intereneta veikala. 

5. Tu gribi klientu naudu pārāk ātri! 

Tu kļūsti negausīgs! Un viņi to lieliski jūt! Klienti. Tas ir tāpat kā aicināt meiteni pie sevis mājās, nepajautājot viņas vārdu un nesacienājot ar kokteili. Atceries – cilvēki pērk tikai no tiem, kas viņiem patīk, no tiem, kam viņi uzticās un tikai tad, kad saskata sev nepārprotamu ieguvumu. 

6. Tu runā tur, kur neviena nav! 

Šeit es domāju – neviena no pareizajiem. Iespējams, tur ir gana liels pūlis ar nepareizajiem, taču nav tavējo. Nav pareizo. Un nepareizie nedzirrd. Atvaino, ka atkārtojos. 

7. Tu vēlies pārdot par katru cenu! 

Tavā balsī un tavā vēstījumā ir izmisums. Un klienti to lieliski jūt. Skrienot pakaļ visiem pēc kārtas, tu pazaudē sevi! Tu pazaudē vērtību. Tu jau zini, cilvēki nevēlas lietas, viņi vēlas vērtību – labāku dzīvi pēc darījuma. 

8. Tev nav sistēmas!

Tu zini arī to, ka uzlabot var tikai sistēmu! Proti – noteiktus elementus, kas savienoti ar secīgām, mērķtiecīgām, pārdomātām un izmērām aktivitātēm. Tu ieliec reklāmā 10 eiro un redzi, kādas pārmaiņas notiek katrā no sistēmas posmiem. Jo. Tev ir sistēma. 

9. Tu tērē naudu bez jēgas!

Tu nezini, cik izmaksā piesaistīt vienu klientu. Tu nezini, kāda atdeve ir no katra eiro, kas ieguldīts reklāmā. Tu nezini, kuri ir efektīvākie komunikācijas kanāli. Tu nezini, cik maksā stunda tava laika. Tu nevari atkārtot un uzlabot to, kas strādā, jo tu nezini. Ja tā, tu tērē naudu bez jēgas!

10. Tu aizmirsti par klientiem uzreiz pēc darījuma! 

Kā zināms, tad bizness sākas ar otro darījumu! Ne pirmo, bet gan otro! Pirmais var būt nejaušība. Pārpratums. Otrais, savukārt, nozīmē, ka esi izdarījis savu darbu uz izcili. Tas nozīmē, ka klients ir bijis gandarīts un vēlas šo lielisko pieredzi atkārtot. Paturo prātā – bizness sākas ar otro darījumu! 

Lai izdodas! Tiekamies apmācībās! ;o)

www.ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s