Par mums – bagātajiem un veiksmīgajiem!

1. Brāļa mētelis. 

Bērnībā mēs dzīvojām visai nabadzīgi. Latgalē. Kā šodien atceros – kūtī sivēni, govs, vistas. Un brāļa drēbes. Man ir pāris gadus vecāks brālis un es dabūju novalkāt viņa drēbes. Īpaši atmiņā patlika mētelis, kuram māte pagarināja piedurknes. Piešuva stērbeles no veca kažoka. Skolā visi smējās. Vismaz, man tā toreiz likās. Tas liek saprast savas emocijas! 

2. Sagrieztais kartupelis. 

Pamēģini iemest katlā veselu kartupeli, tad pavāri kādu brīdi un ņem arā. Tad pārgriez uz pusēm un kartupeļa daiviņu paberzē pret papīra lapu. Tāda lipīga masa rodas. Nu, gluži kā līme. Atceros, kādā pirmjā, otrajā klasē mums skolā bija jādara praktiskas lietas – jāgriež un jālīmē. Mājās nebija līmes. Vai arī nebija naudas līmei, tāpēc tēvs līdzi iedeva vārītu kartupeli un nazi. Pārējie smējās. Tas paliek atmiņā. 

3. Banāni skapjaukšā. 

Bijām pārcēlušies uz daudzdīvokļu namu Ludzā. Vienam no puikiem māte strādāja gastronomā par pārdevēju – tajā laikā kosmiska profesija. Tad nu lūk, viņam uz skapja augšas atradās banāku kolekcija. Pavisam nopietni – zaļi, sīvi augļi, kas skapjaukšā gatavojās un gaidīja savu kārtu. Mēs tur bijām vesela delegācija. Reizi mēnesī gājām apskatīt, vai nav jau palikuši dzelteni. Pagaršot gan dabūju tikai gadus 10 vēlāk. Tas liek apzināties 

4. Govis 4 no rīta. 

Jā, es ganīju kolhoza govis. Pa vasarām. Cēlos 4 no rīta, lai 4:30 būtu pie fermas durvīm un nogādātu kādas 100 govis ganībās uz tuvāku vai tālāku pļavu. Līdz kādiem 17:00. Vai zini, kā nāk miegs 4 no rīta? Nežēlīgi! Bet tā bija vienīgā iespēja rudenī tikt pie skolas somas un jaunām kurpēm. Tas reāli motivē! 

5. Murjāņu Sporta Ģimnāzija. 

Līdz 9 klasei mācījos Auros, Dobeles rajonā. 3 – 4 reizes nedēļā pēc skolas braucu uz Dobeli ar satiksmes autbusu, trenējos vieglatlētikā. Patika un diezgan pat labi padevās. Reiz vieglatlētikas sacensībās pienāca klāt treneris un teica, lai nākot māīties uz Murjāņiem. Es teicu – jā, protams! Lieliska skola un lieliska vietu, kur izveidot raksturu. 2 treniņi dienā, sacensības, zaudējumi un uzvaras. Izveidoja gribasspēku 

6. Pirmā nauda. 

Pēc Murjāņiem iestājos LU – Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. Sveiciens visiem kopmītņu cīņu biedriem! Vasarās 3 – 4 mēnešus strādāju Norvēģijā – lasīju zemenes, kartupeļus, tīrīju lopu kūtis un pieņēmu aitām dzemdības. Sapratu, ko reāli nozīmē pelnīt naudu! 

7. Orlando. 

Pēc Universitātes beigšanas piepildīju savu sapni, pārdevu savu pirmo Norvēģijā nopelnīto mašīnu un aizbraucu uz Orlando. Uz gadu. Pēc studiju apmaiņas programmā. Strādāju par fitnesa instruktoru un mikimausu. Pārmaiņus. Par brīvu. Tēvs pārdeva mūsu dzīvokli, lai varu atbraukt atpakaļ. 

8. Farmācijas kompānija. 

Atgriezos no Orlando pārņemts ar ideju par pārdošanu. Reāli aizgāja ciet. Labā nozīmē. Laikam dēļ tām mirdzošajām acīm pieņēma darbā par aģentu farmācijas kompānijā X. Atlaida pēc 2 mēnešiem kā nederīgu. Pēc brīža cita kompānija Y paņēma savā paspārnē. Tur arī izaugu. Reāli! Kļuvu par profesionāli. Kādus 5 gadus nostrādāju par aģentu, 3 par pārdošanas vadītāju. 

9. Savs bizness. 

Aizgāju no siltas vietiņas ar dienesta auto, apmaksātu mobilo telefonu un zobu dakteri. Lai nodibinātu savu uzņēmumu – SIA CCGROUP. Kā šoden atceros – 2012. gada 16. februārī. Nodibināju. Pēc tam 2 gadus man nebija neviena klienta. Nulle. Kopā ar tēvu mūrēju kamīnus. Viņš man ir lielisks kamīnmeistars. 

10. Ričards Bandlers. 

Satiku Ričardu. Nu, kā satiku. Vispirms, grāmatās. Iekš Youtube video. Pēc 3 – 4 gadu sekošanas arī dzīvajā. Sakrāju naudu un aizbraucu uz Londonu. Kāds 10 dienas pavadījām kopā. Pēc tam jau tikāmies regulāri, lielākās un mazākās grupās. Ričards Bandlers. NLP zinātnes autors. Laikam jau ietekmīgākais no visiem maniem Skolotājiem. Kā Konfūcijs saka – “Kad skolēns ir gatavs, atnāk skolotājs!” 

Mana pārliecība, Dzīvē nekas nenotiek vienkārši. Nekas nav tāpat. Lietas, apstākļi un cilvēki uzrodas uz tavas laika līnijas, kad tu esi tam gatavs. Kad esi izpildījis mājas darbu un devis Visumam signālu! 

Visums mums visiem dod bezgala daudz iespēju. Visiem. Vienmēr. Es šīs iespējas saucu par Saskarsmes Punktiem. 

p.s. ik pa brīdim saņemu komentāru – jums bagātajiem un veiksmīgajiem viss notiek viegli. Jūs tur dzīvojat citā realitātē…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s