PĀRMAIŅU STRATĒĢIJAS IZVEIDE

nlp stratēģijas

Šī viena lieta man norāva jumtu!

Reāli – apgrieza pasauli kājām gaisā. Varbūt, esi dzirdējis…Ir dzīvē tādi “Ahā” brīži! Šis ir viens no tiem. Un runa, protams, ir par stratēģijām!

Vai zināji, ka nekas tavā dzīvē nav noticis nejauši? Viss, kas notiek, notiek tāpēc, ka notikumi, apstākļi, domas un emocijas sastājas noteiktā secībā. Un tam seko rezultāts. Ar plusa vai mīnusa zīmi. Uzvara vai zaudējums. Panākums vai neveiksme. Tevi paaugstina amatā. Tevi atlaiž no darba. Tu apprecies. Tu izšķiries. Nekas no tā visa nenotiek nejauši!

Un šeit ir kāda būtiska nianse – tas notiek apzināti vai neapzināti!

Ja tā padomā… Parasti mēs nemēdzam analizēt notikušo – viss, vienkārši, notiek tā, kā notiek. Taču tu vari patīt bildi atpakaļ un atkodēt notikumus.

Tu vari, secīgi un soli pa solim, atkārtot savas domas, emocijas un rīcību. Šādā veidā daudz spilgtāk izprotot pagātnes notikumus. Savu motivāciju, lēmumu pieņmešanu vai zināšanu. Patiesībā, jebko!

Piemēram. Aizver acis un atsauc atmiņā kādu zīmīgu, spilgtu savas dzīves notikumu. Ar plusa vai mīnusa zīmi. Vēlreiz ieraugi to, ko redzēji toreiz. Sadzirdi skaņas, kuras dizrdēji toreiz. Sajūti emocijas, kuras sajuti toreiz. Atceries domas kuras domāji. Izdzīvo to visu vēlriez – vizuāli, audiāli un kinestētiski!

Mans ieteikums – ielej glāzi vīna, uzliec mīļāko mantru, ieslēdz telefonā ieraksta funkciju un pasaki savas pārdomas skaļi. Lai pēcāk to visu varētu pierakstīt uz papīra.

Tavas pārdomas ir kādas konkrētas stratēģijas rezultāts. Brīdis uz laika līnijas!

Mūsu uzdevums – saprast, kad tas viss sākās un kas notika pa vidu. Lai pēc tam varētu šo stratēģiju atkārot vai izmainīt, ja nepieciešams.

Un tagad patin bildi vēl tālāk atpakaļ pa laika līniju. Atrodi kādu brīdi, kas, tavuprāt, bija sākums šim konkrētam notikumam. Visbiežāk, tas ir kāds spēcīgs ārējs impulss un iekšējs pārdzīvojums – tu kaut ko ieraudzīji, kādu satiki, kāds kaut ko pateica utt. Un tas uzsāka secīgu notikumu virki. Tas bija sākums!

Tu zini! Katram stāstam mūsu dzīvē ir sākums un beigas!

Tad nu lūk – vispirms, mēs definējām rezultātu. Pēc tam atradām sākuma impulsu. Tagad ejam tālāk un atrodam 7 – 10 saskarsmes punktus uz laika līnijas. Proti, 7 – 10 reizes uzdod sev vienu jautājumu – “Kas notika pēc tam?” Un katru reizi detalizēti apraksti savu pieredzi caur shēmu VAK.

Ceru, ka saproti, ko mēs te šobrīd darām. Cenšos maksimāli vienkārši izskaidrot stratēģijas procedūru ;o) Ja kas, zemāk ir vizuāls attēlojums iepriekš.

Un zini, kad saproti, kā tas viss strādā, tu vairs neesi tas pats cilvēks, kas biji vēl minūti iepriekš. Tagad tu vari apzināti un mērķtiecīgi pārraut paternus un neveiksmju sērijas, kas tavā dzīvē atkārtojas. Tāpat, kā tu vari izprast, nokopēt un atkārtot savu labāko pieredzi! Un pārņemt kontroli pār savu dzīvi!

Tu vari!

Ir dzīvē tādi “Ahā” brīži! Šis ir viens no tiem…

p.s. Visums mums, atkal un atkal, sniedz kādu konkrētu mācību. Un turpinās. Tu nevari no aizbēgt no skolas, ko sauc par dzīvi, taču tu vari saprast katras jaunas mācības nozīmi un nokārtot eksāmenu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s