10 padomi vadītājam

1. Esi piemērs! Nekas tā nepadara vadītāju par labāku vadītāju, kā vēlme kļūt par labāku vadītāju. Vēlme, apvienojumā ar konkrētiem ikdienas soļiem, nepaliek bez rezultātiem – darbinieki šo piemēru redz, iedvesmojas un rīkojas līdzīgi!

2. Esi daļa no komandas! Komandas panākumi nerodas ofisā pie atskaitēm un cipariem, bet gan esot pie klientiem un kopā ar pārdevējiem – pēc iespējas vairāk laika pavadi ar saviem vērtīgākajiem klientiem un labākajiem darbiniekiem!

3. Esi ieinteresēts! Izrādi interesi par savu darbinieku panākumiem vairāk, nekā par viņu neveiksmēm. Regulāri izsaki atzinību par lieliskā veidā paveiktu darbu un dari to publiski. Tas iedvesmo un motivē!

4. Sodi! Ievēro disciplīnu un parādi mugurkulu! Definē sarkanās līnijas un neatkāpies no tām – ja sods ir pelnīts, sodi! Un dari to privāti! 

5. Veicini radošumu! Izveido vidi, kurai darbinieki jūtas piederīgi. Vidi, kurā tiek novērtēta viņu iniciatīva, proaktivitāte un labā griba! 

6. Turi roku uz pulsa! Citiem vārdiem – vienmēr zini, no kurienes nāk nauda un cik daudz! Gan tev, gan darbiniekiem ir jāzina, no kurienes nāk nākamais darījums!

7. Domā un rīkojies stratēģiski! Iemācies pieņemt pārdomātus lēmumus – gan īstermiņā, gan ilgtetmiņā. Tu jau zini, biznesa pamatā ir atvērta domāšana, disciplīna, atbildība, apmierināti klienti un apmierināti darbinieki!

8. Pieņem lēni un atlaid ātri! Pieņem darbiniekus, vadoties pēc viņu attieksmes, vērtībām un iekšējā potenciāla – prasmes viņi apgūs! Ja esi kļūdījies ar savu izvēli, atzīsti to un atlaid pēc iespējas ātrāk! 

9. Strādā pie klientu lojalitātes! Cilvēki pērk no tiem, kas viņiem patīk un no tiem, kam uzticas. Strādā pie klientu patikšanas, uzticēšanās un lojaliātes – pelnoša uzņēmuma pamata elementiem!

10. Palīdzi augt! Uzņēmums aug tikai tad, kad aug tā darbinieki. Paaugstini darbinieku kompetences un nospodrini kopīgās vērtības! Investē savos darbiniekos trīs lietas – laiku, naudu un emocijas! Plāns pēc tam! Primārais uzdevums ir izaudzināt no saviem darbiniekiem profesionāļus un tikai pēc tam izpildīt plānu!

14 lieliski vakari!

http://www.ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s