JĀPAŅEM UN JĀNOSPODRINA

Restorānā pie galda sēdēja jauns vīrietis, kurā jau labu laiku atpakaļ bija nomiris izcils sportists. Jo viņš pārāk daudz lietoja alkoholu. Tāpēc tagad viņš strādāja par naktsargu noliktavā. Vīrietis sarunājas ar sievieti, kurā reiz nomira ģeniāla aktrise. Tāpēc, ka teātra fakultātē var iestāties tikai savējie. Tāpēc tagad viņa bija grāmatvede bērnudārzā. 

Dzinn! Atvērās kases aparāts. Čeku izsita sieviete, kurā daudzus gadus atpakaļ nomira visa pasaulē slavena balerīna. Tāpēc, ka nežēlīgi sāp kāju pirksti, daudzas jo daudzas stundas vingrinoties. Dzinn! Aparāts izdrukāja vēl vienu čeku. 

Pienāca oficiants – miris rakstnieks. Pasmaidīja un pasniedza rēķinu. Nomira. Jo tādu kā viņš, esot miljoniem. Tagad visi kaut ko rakstot. 

Pāris vēl mirkli uzkavējās un nesteidzīgi vēroja rudenīgo pilsētu aiz loga. Māte, cieši sažņaugusi tvērienu, aiz rokas veda mazu puisēnu. Uz matemātikas nodarbībām. Lai gan dziļi sirdī puisēns gribēja dziedāt. Taču māte zināja labāk, jo dziedāšana taču nav nekāda profesija. Pati viņa bija mājsaimniece. Gribēja kļūt par modes dizaineri, taču agri apprecējās, piedzima bērni un kur tad nu vairs..

Pasaule bija pilna ar ģeniāliem un talantīgiem cilvēkiem, kuri pamazām, dienu no dienas, attālinājās no saviem sapņiem. No savas patiesās būtības. Un lēnam mira. Viens pēc otra. Pārvēršoties par ikdienas rūpju nomāktiem pilsoņiem. 

Kāds to visu vēroja. Vienkārši vēroja. Savu darbu viņš jau bija izdarījis – dāvājis ik vienam īpašu dārgumu lādi. Pilnu ar dimantiem. Tik vien kā jāpaņem un jānospodrina. 

Vēroja, pārslēdzot attēlus kā pārslēdz tv kanālus un domāja. Kā tas nākas… Kāpēc tā notiek, ka vairums cilvēku nomirst, tā arī nekad nedzīvojuši? 

Autors: Marie La Garde
Tulkojis: Edgars Untāls

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s