SASKARSMES PUNKTU AUDITS

Ik vienam no mums dzīvē ir brīži, situācijas, cilvēki vai apstākļi, kas maina turpmāko notikumu gaitu. Kaut kas salūzt vai kaut kas ieslēdzas, taču dzīve nekad vairs nav kā agrāk… 

Tā notiek. Ik vienam no mums. Es tos saucu par saskarsmes punktiem…

Aizdomājos. Atgriezos pagātnē uz laika līnijas un atradu savējos. 

10 saskarsmes punkti:

1. Brāļa mētelis. Bērnībā mēs dzīvojām visai nabadzīgi. Latgalē. Kā šodien atceros – kūtī sivēni, govs, vistas. Un mugurā brāļa drēbes. Man ir pāris gadus vecāks brālis un es dabūju novalkāt viņa drēbes. Īpaši atmiņā patlika mētelis, kuram māte pagarināja piedurknes. Piešuva stērbeles no veca kažoka. Skolā visi smējās. Vismaz, man tā toreiz likās. Palīdzēja saprast un savaldīt emocijas! 

2. Banāni skapjaukšā. Bijām pārcēlušies uz daudzdīvokļu namu Ludzā. Vienam no puikiem māte strādāja gastronomā par pārdevēju – tajā laikā kosmiska profesija. Tad nu lūk, viņam uz skapja augšas atradās banānu kolekcija. Pavisam nopietni – zaļi, sīvi augļi, kas skapjaukšā gatavojās un gaidīja savu kārtu. Mēs tur bijām vesela delegācija. Reizi mēnesī gājām apskatīt, vai nav jau palikuši dzelteni. Pagaršot gan dabūju tikai gadus 10 vēlāk. Iemācīja ziņkāri un pacietību! 

3. Govis 4 no rīta. Jā, es ganīju kolhoza govis. Pa vasarām. Cēlos 4 no rīta, lai 4:30 būtu pie fermas durvīm un ar pātagas palīdzību aizvadītu kādas 100 govis ganībās uz tuvāku vai tālāku pļavu. Līdz kādiem 17:00. Vai zini, kā nāk miegs 4 no rīta? Nežēlīgi! Bet tā bija vienīgā iespēja rudenī tikt pie skolas somas un jaunām kurpēm. Tas palīdzēja saprast vārdus – līderība, motivācija un sevis pārvarēšana! 

4. Sporta nodarbības. Līdz 9 klasei mācījos Auros, Dobeles rajonā. Kopā ar Lauri Reiniku, tik pāris klases augstāk. 3 – 4 reizes nedēļā braucu uz Dobeli ar satiksmes autobusu. Trenējos vieglatlētikā. Patika un diezgan pat labi padevās. Lika sirdj dauzīties straujāk – iemācījos patstāvību un lepnumu par savu darbu!

5. Murjāņu Sporta Ģimnāzija. Reiz vieglatlētikas sacensībās pienāca klāt treneris un teica, lai nākot mācīties uz Murjāņiem. Es teicu – jā, protams! Lieliska skola un lieliska vietu, kur izveidot raksturu. 2 treniņi dienā, sacensības, nesakaitāmi zaudējumi un pa kādai uzvarai. Izveidoja gribasspēku un mugurkaulu! 

6. Pirmā nauda. Pēc Murjāņiem iestājos LU – Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē. Sveiciens kopmītņu brāļiem un māsām! Vasarās 3 – 4 mēnešus strādāju Norvēģijā – lasīju zemenes, kartupeļus, tīrīju lopu kūtis un pieņēmu aitām dzemdības. Nopirku savu pirmo auto – sarkanu Mazdu. Sapratu, ko reāli nozīmē pelnīt naudu! 

7. Orlando. Pēc Universitātes beigšanas piepildīju savu sapni, pārdevu Mazdu un aizbraucu uz Orlando. Uz gadu. Studiju apmaiņas programmā. Strādāju par fitnesa instruktoru un mikimausu. Pārmaiņus. Par brīvu. Tēvs pārdeva mūsu dzīvokli, lai varu atbraukt atpakaļ. Sapratu, ka nav nepiepildāmu sapņu un arī to, cik svarīga ir atbalsta komanda!

8. Farmācijas kompānija. Atgriezos no Orlando pārņemts ar ideju par pārdošanu. Reāli aizgāja ciet. Labā nozīmē. Laikam dēļ tām mirdzošajām acīm mani pieņēma darbā par aģentu farmācijas kompānijā X. Atlaida pēc 2 mēnešiem kā nederīgu. Pēc brīža cita kompānija Y paņēma savā paspārnē. Tur arī izaugu. Reāli! Kļuvu par profesionāli. Kādus 5 gadus nostrādāju par aģentu, 3 par pārdošanas vadītāju. Sapratu, ko nozīmē biznesa sistēma, spīts un pārdevēja profesijas stūrakmeņi! 

9. Savs bizness. Aizgāju no siltas vietiņas ar dienesta auto, apmaksātu mobilo telefonu un zobu dakteri. Lai nodibinātu savu uzņēmumu – SIA CCGROUP. Kā šoden atceros – 2012. gada 16. februārī. Nodibināju. Pēc tam 2 gadus man nebija neviena klienta. Nulle. Kopā ar tēvu mūrēju kamīnus. Viņš man ir lielisks kamīnmeistars. Sapratu, ko nozīmē nepadošanās un tas slavenais teikums – panākumi atrodas ārpus komforta zonas!

10. Ričards Bandlers. Satiku Ričardu. Nu, kā satiku. Vispirms, grāmatās. Iekš Youtube video. Pēc 3 – 4 gadu sekošanas arī dzīvajā. Sakrāju naudu un aizbraucu uz Londonu. Kāds 10 dienas pavadījām kopā. Pēc tam jau tikāmies regulāri, lielākās un mazākās grupās. Ričards Bandlers. NLP zinātnes autors. Laikam jau ietekmīgākais no visiem maniem Skolotājiem. Kā Konfūcijs saka – “Kad skolēns ir gatavs, atnāk skolotājs!” Sapratu, cik daudz viens cilvēks var dzīvē izdarīt un arī to, ka jaunā skaistā dzīve ir – inside job! 

Mana pārliecība. Dzīvē nekas nenotiek nejauši. Nekas nav tāpat. Lietas, apstākļi un cilvēki noteiktā brīdī uzrodas uz tavas laika līnijas. Kad esi tam gatavs. Kad esi izpildījis mājas darbu un devis Visumam signālu! 

Saskarsmes punkti. Pievērs uzmanību, Visums ik brīdi turpina dod mums iespējas. 

Vai esi gatavs paņemt savējās?

www.ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s