UZŅĒMĒJA KOMPETENCES

ASV biznesa leģenda un uzņēmējis Braiens Treisijs (Brian Tracy) lielāko daļu no sava mūža ir veltījis darbinieku personīgās efektivitātes celšanai un efektīvu bizesa procesu ieviešanai oganizāciju ietvaros. 

Viņš ir pierādījis, ka katrā profesijā tiek izmantotas vidēji no 5 līdz 8 kompetencēm, tomēr tikai 3 no tām nosaka, vai gūsim izcilus panākumus. Savukārt, no šīm 3 pamata kompetencēm tiek izvirzīta 1 – ietekmīgākā. Ar to tad arī jāstrādā – dienu no dienas, soli pa solim. 

Kompetences ir ķieģeli, kas satur kopā panākumu pjedestālu. Pēc definīcijas kompetence ir viss, ko mēs darām un kādi esam, sasniedzot ilgtermiņa rezultātus noteiktas profesijas ietvaros. Piemēram, plānošana ir kompetence, stresa noturība ir kompetence, tāpat arī mērķtiecība, komunikācija un pašdisciplīna. Tie visi ir izaugsmes resursi, caur kuriem mēs kļūstam labāki katrs savas profesijas ietvaros. Ar piebildi, ja vēlamies un aktīvi strādajam ar sevi. 

Zini, kas ir interesanti. Uzlabojot vienu, uzlabojas arī pārējās kompetences. Tā tas notiek, pateicoties salikto procentu principam. 

Un nav svarīgi, kas ir rakstīts uz tavas vizītkartes – CEO, pārdošanas aģents vai noliktavas sagādnieks – lietu kārtība saglabājas nemainīga! 

Koncentrēšanās un mērķtiecīgs darbs ar vienu konkrētu kompetenci. Kamēr tā tiek noslīpēta līdz mirdzumam. Tad ķeries pie nākamās. Un tā līdz sirmums matos. 

Pievienotajā attēlā ir efektīva uzņēmēja 40 kompetenču pārskats, kas sadalīts 4 segmentos pēc kompetenču piederības. Tālāk, atliek vien sekot jau zināmajam algoritmam.

Lai izdodas!

http://www.ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s