UZŅĒMĒJA DOMĀŠANAS 4 LĪMEŅI

Angļu valodā ir vārds – MINDSET jeb tulkojumā “Apziņas stāvoklis”. 

Es teiktu – šī brīža domāšanas formāts. Kā tāds puzlis, kura elementi ir savienoti noteiktā veidā un veido zīmējumu – katram finanšu stāvoklim atbilstošu zīmējumu. 

Kādus 20 gadus atpakaļ es sāku strādāt farmācijas kompānijā par aģentu. 

Ar gandarījumu atceros šo dzīves posmu – tieši šajā vidē es izaugu par profesionāli un tieši šajā laikā manā dzīvē ienāca cilvēki un situācijas, kas liktenīgā veidā izmainīja turpmāko notikumu gaitu. 

Apsolu, ka pastāstīšu, taču šobrīd parunāsim par naudu. 

Nekādu lielo algu aģenti nesaņem, vismaz sākumā. Un tas ir pareizi! Jo pārdošanas profesionāļiem sava alga ir jānopelna. Tāda ir viņu būtība – nopelnīt sev un visiem pārējiem uzņēmuma darbiniekiem algas. Un, jāatzīst, tagad es to saprotu daudz skaidrāk, nekā tobrīd! 

Apmēram pusotra gada laikā es izaugu un kļuvu par, cik man zināms, pelnošāko aģentu kompānijas vēsturē. Es atradu “zelta dzīslu” – kopsakarību starp resursu investīciju sevī un algas dienas noskaņojumu. 

Taču vienu lietu gan es tolaik nespēju sagremot – kā pārcelties no sava īrētā vienistabas dzīvokļa un māju Mārupē. 

Kaut kas manā tā brīža bildē nelīmējās kopā – es strādāju melnu muti un pelnīju vairāk par citiem aģentiem, taču, vienalga – knapi galus savilku kopā.

Mēdz teikt, ja vēlies labāk dzīvot, iemācies mazāk tērēt un vairāk pelnīt! 

Protams, ja vien labāka dzīvošana nozīmē vairāk naudas. Man tolaik nesanāca ne viens, ne otrs. Biju sasniedzis savas naudas pelnīšanas robežas. Sapratu, ka Mārupē dzīvojošie pelna 5 – 10 reizes vairāk un pie esošās lietu kārtības tas, gluži vienkārši, nav iespejams. 

Pēc 5 gadiem mani paaugstināja par pārdošanas vadītāju, taču tas joprojām bija stipri tālu no pārcelšanās uz savu privātmāju. 

Zini, biežākais iemels, kādēļ cilvēki nesasniedz savus mērķus ir plaisa! Pārāk liels ir attālums starp šī brīža realitāti un to skaisto vīziju, kuru viņi paši ir iztēlojušies. Un pa vidu ir tukšums! 

Prāts, vienkārši, nespēj izdomāt loģisku notikumu attīstību un definēt, no kurienes nāks nepieciešamie resursi.

Vai pamanīji. Pamazām mēs tuvojamies efektīvas biznesa sistēmas pirmajam elementam – apziņas paplašināšanai. 

Zemāk ir attēls ar 4 atšķirīgiem domāšanas modeļiem, profesionālo kompetenču līmeņiem un atšķirīgu naudas daudzumu bankas kontā. 

Tu vari nopirkt arbūzu pa 1,5 un apēst. Tu vari nopirkt arbūzu pa 1 eiro un pārdot pa 1,5. Tu vari to nopirkt pa 1 eiro, sataisīt kokteiļus un pārdot pludmalē karstā vasaras dienā pa 5 eiro gabalā. Tu vari nopirkt daudz arbūzus vairumā pa 50 centiem, sataisīt kokteiļus, sapildīt pudelēs un pārdot kasti par 25 eiro. 

Tu to visu vari, ja gribi! Ja pietiek prāta plašuma, drosmes, zināšanu un apņēmības. 

Zini, kas ir interesanti. Cilvēkiem, kuri nopelna minimālo algu, nav ne jausmas, kā nopelnīt 1000 eiro. Cilvēkiem, kuri nopelna 1000 eiro, nav ne jausmas, kā nopelnīt 5000 eiro. Cilvēkiem kuri nopelna 5000 eiro, nav ne jausmas, kā nopelnīt 20 000 eiro mēnesī. 

Un iemesls ir šī brīža domāšanas formāts. Jo. Finansiālā labklājība nav nekas cits kā domāšanas plašums un profesionālo kompetenču rāmis. 

Starp katru no šiem līmeņiem ir dziļa aiza un distance, apmēram, 5 – 7 gadu garumā. 

Lai nokļūtu nākamajā līmenī, nepieciešama drosme izkāpt ārpus scenārija un daudzas, jo daudzas stundas, paplašinot savu domāšanu, izkopjot talantus un spodrinot kompetences.

Man tev ir divas lieliskas ziņas!

1. Tu arī to vari!
2. Vēl ir kādas 1-2 brīvas vietas atlikušas!

Šeit – https://www.ccgroup.lv/panakumi

p.s. vai es šobrīd dzīvoju Mārupē? Nē! Es pārdomāju! Varētu. Ja gribētu, taču es pārskatīju savas vērtības un prioritātes. Un pārdomāju. ;o)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s