HIPNOTISKĀ KOMUNIKĀCIJA

Zini. Ir noteikti komunikācijas modeļi, kas īpašā veidā uzrunā sarunas partnera zemapziņu, būtiski mazinot pretestību un pastiprinot vēstījuma ietekmi.

Zemāk esmu apkopojis pāris savus favorītus. Vienkārši, pievērs uzmanību katram vārdam, to secībai un tad ej – pamēģini! Pārliecinies pats, cik efektīvi tas viss strādā!

Pārsteidzoši.

8:59
Sāc, pirms sāc! Pavisam nopietni! Informē auditoriju par svarīgāko sava vēstījuma aspektu brīdi pirms oficiālās daļas sākums. Ja prezentācija sākas 9:00, tad pasaki svarīgāko jau 8:59! Kamēr auditorijas pretestība tevis teiktajam ir minimāla! Jo tu jau vēl nemaz neesi sācis, vai ne?

Piemērs. “Pirms sākam, man jums ir kāds lūgums, paņemiet savus telefonus, atveriet mājas lapu – xxxxx un lejuplādejiet tur esošo aplikāciju! Tas aizņems nepilnu minūti un ļaus jums piekļūt kam ļoti īpašam! Es apsolu!

Piemērs. Pirms sākam, man jums ir aicinājums – nejūtieties atbildīgi. Jums nekas nav jāpērk! Es jums izstāstīšu dažas, manuprāt, lieliskas idejas. Viss, kas ir nepieciešams no jūsu puses – esiet klāt, klausieties, vērtējiet un izlemiet paši, kā tas, ko es tiekšu, var lieliskā veidā mainīt arī jūsu dzīvi!”

9:31
Pabeidz pēc tam, kad esi pabeidzis! Vēlreiz informē auditoriju par svarīgāko sava vēstījuma aspektu brīdi pēc tam, kad oficiālā daļa ir noslēgusies. Ja prezentācija beidzas 9:30, tad akcentē svarīgāko 9:31! Kad auditorijas pretestība tevis teiktajam ir samazinājusies līdz minimumam!”

Piemērs. “Tagad, kad esam beiguši, man jums ir aicinājums – vienkārši, padomājiet par to, ko es jau nupat jums izstāstīju. Atrodiet atbildes uz pāris svarīgiem jautājumiem – varbūt, tieši tagad ir piemērotākais brīdis, lai sāktu! Varbūt, produkts X arī jums sniegts tādus pašus rezultātus, kā daudziem tūkstošiem cilvēku visā pasaulē? Varbūt. Ir vērts par to padomāt.

Piemērs. “Tagad, kad esam beiguši, man ir priekšlikums – ejam kopā! Jums nav jāizgudro velosipēds no jauna. Nav jāpavada daudzi gadi efektīvāko biznesa resursu meklējumos. Paņemiet pasaules labāko ekspertu izstrādātus risinājumus un padariet tos par saviem! Viegli. Praktiski. Soli pa solim!”

NAV NEPIECIEŠAMS
Sarunas partnera zemapziņa dzird tikai to, kaut kas nav nepieciešams. Zempziņa saprot, ka nav jāiespringst un jāuzņemas atbildība. Līdz ar to, viņš kļūst atvērtāks turpmākai sarunai!

Piemērs. „Nav nepieciešams maksāt visu summu uzreiz. Esmu pārliecināts, ka mēs vienosimies par elastīgu apmaksas grafiku un jūs varēsiet šo lielisko produktu iegādāties jau tagad!”

Piemērs. „Nav nepieciešami papildu risinājumi. Šī digitālā platforma ir vienkārša, saprotama un gatava lietošanai jau tagad!”

ES NEZINU
Šis ir viens no psiholoģiskā apjukuma paveidiem, jo klients sagaida, ka sarunas partneris par katru cenu centīsies viņu pārliecināt par savu taisnību. Taču notiek pretējais, tas izsit no līdzsvara un būtiski mazina pretestību.

Piemērs. “Es nezinu, vai šis produkts ir piemērots arī jums. Patiesībā, to varat zināt tikai jūs pats. Tāpēc man ir priekšlikums – pamēģiniet un pārliecinieties!”

Piemērs. “Es nezinu, tieši par cik % uzlabosies konkrēti jūsu biznesa efektivitāte, taču tas, ko es zinu – izaugsme ir vidēji par 22% nākamo trīs mēnešu laikā.

Piemērs. “Es nezinu, vai nekustamā īpašuma iegāde tagad ir lieliska ideja. Tā var būt, jo tiesi tagad hipotekāro kredītu likmes ir zemākās pēdējo 10 gadu laikā. Es nezinu. Jums pašiem pieder brīvība izlemt un dzīvot savu dzīvi.”

ES NETEIKŠU
Cilvēkiem ir tendence vienam otru mācīt kā dzīvot pareizi, savukārt, klasiskā atbildes reakcija uz katru šādu pamācību ir pretestība. Sakot, es neteikšu, tu noņem spriedzi un mazini pretestību. Turklāt, pēc tam seko iekodēta pavēle, kas 100% nokļūst līdz adresātam. Visbeidzot, turpinājumā seko spilgta nākotnes ainiņa ar potenciāliem ieguvumiem un zaudējumiem.

Piemērs. “Jāni, es tev neteikšu – izbeidz smēķēt! Jo tu šobrīd dari to, ko uzskati par pareizu. Pretējā gadījumā, tu taču tā nedarītu. Vai ne… Es vienkārši vēlos, lai tu izskati šādu iespēju. Iedomājies, tavai meitai šobrīd ir 10 gadi, pēc 10 – 12 gadiem viņa izies pie vīra un tev būs mazbērni. Nezinu. Varbūt sauks Inese, Oskars vai Normunds. Mīļi, mazi ķipari. Vai arī – tu esi beigts. Nomiris ar plaušu vēzi pusgada laikā, izklepojot pats savas iekšas un tava meita izaug bez tēva. Tā arī neuzzinājusi, ko nozīmē īsta ģimene un mīlestība. Es neteikšu, ko tev darīt. Tu pats zini. Vien izskati šādu iespēju. Un pieņem pareizu lēmumu!”

Piemērs. “Es neteikšu, ka mainīties ir viegli. Es teikšu – mainīties ir viegli, ja tev ir iemesls! Ja zini, kāpēc tu dari to, ko dari! Ja esi atradis atbildes un izvēlējies virzienu. Ja esi izveidojis saskaņu ar savām vērtībām. Līdzsvaru starp iekšējo un ārējo pasauli. Līdz ar jēgu un iemeslu, grūtums kļūst par vieglumu. Es neteikšu, ka viegli. Es tiekšu – tas noteikti ir to vērts!

Es neteikšu. Pārsteidzoši, vai ne? ;o)

Vēlies vairāk!? Šeit – https://www.ccgroup.lv/panakumi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s