Par mērķu sasniegšanu

Daudzi domā, ka mērķu sasniegšana ir kaut kāds abstrakts jēdziens. Kaut kas fantāziju un vēlmju līmenī. Ka vajag tik dikti gribēt un visa pasaule tad sadodas rokā, lai to īstenotu!

You wish!

Pasaule sadodas rokās, lai tev iespertu pa pēcpusi un nodotu vēstījumu – ej un dari! Jo dzīvē ir citādāk. Dzīvē mērķa sasniegšana ir smags darbs! Darbs ar sevi. Katru dienu. Bez atlaidēm.

Tas tāpēc, ka cilvēki nemaz nesasniedz savus mērķus, viņi izaug līdz tiem. Mainās. Pa ceļam. Tie, kas saprot, dara un spēlē pēc noteikumiem.

Jā. Gribēt vajag! Vēl vairāk, vajag zināt, ko gribēt un spēt to aprakstīt uz papīra. Mērķa sasiegšana sākas galvā, turpinās uz papīra un tad pārvēršas par konkrētām ikdienas aktivitātēm.

Ik viena mērķa sasniegšanas pamatā ir APGRIEZTĀS MODELĒŠANAS princips un 4 SECĪGI SOĻI JEB ELEMENTI.

1. VĒLAMĀ REALITĀTE. Proti, tu sāc no otras puses. Pieņem, ka mērķis jau ir sasniegts un detalizēti to apraksti. Uz papīra.

Jautājumi, lai definētu vēlamo realitāti:

Ko tu, patiešām, vēlies? Kā tu zini, ka tu to vēlies? Tu vēlies to darīt viens pats vai kopā ar kādu? Kā tu zināsi, ka mērķis ir sasniegts? Ko redzēsi, dzirdēsi, sajutīsi, kad tas notiks? Kas notiks tavā dzīvē, kad to sasniegsi? Kas notiks tavā dzīvē, ja to nesasniegsi? Kas nenotiks tavā dzīvē, ja to nesasniegsi? Kā tu zini, ka tas ir to vērts darīt?

2. ŠĪ BRĪŽA REALITĀTE. Tad atgriezies šī brīža situācijā. Apzinies, atzīsti, pieņem un uzņemies atbildību par savu dzīvi.

Jautājumi, lai definētu šī brīža realitāti:

Kā tu aprakstītu šī brīža situāciju? Kā tu zini, ka tas ir tieši tā? Kādi fakti par to liecina? Kā tu aprakstītu savas šī brīža emocijas? Kas ir labākais šajā situācijā? Kāda ir tava ierastā stratēģija – bēgt no problēmām vai virzīties uz rezultātu? Kā tevi līdz šim ir atturējis no aktīvas rīcības? Kāda ir tava atbildība par to kas notiek un nenotiek tavā dzīvē?

3. NEPIECIEŠAMIE RESURSI. Definē nepieciešamos resursus, kas būs nepieciešami pa ceļam – laiks, nauda, motivācija, mīlestība, atbalsta komanda, zināšanas, kompetences utt

Jautājumi, lai definētu nepieciešamos resursus:

Kāpēc tev to vispār vajag? Kādi resursi tev ir nepieciešami, lai to sasniegtu? Kas tevi motivē? Kas tevi demotivē? Kas tev palīdz piecelties pēc neveiksmēm? Cik vērta ir stunda tava laika? Cik daudz laika prasīs mērķa sasniegšana? Cik daudz naudas prasīs mērķa sasniegšana? Cik daudz mīlestības prasīs mērķa sasniegšana? Kas būs tava atbalsta komanda? Kuras no šī brīža zināšanēm, prasmēm, kompetencēm noderēs pa ceļam uz mērķi? Kādas jaunas zināšanas, prasmes, kompetences būs jāapgūst pa ceļam? Kas ir tavas autoritātes, kam sekosi pa pēdām? No kā tev nāksies atteikties, lai sasniegtu mērķi? Kā mērķa sasniegšana ietekmēs attiecības at tavu tuvāko cilvēku loku?

4. AKTIVITĀTES. Pavisam vienkārši – mērķa sasniegšana ir konkrētas, nepārtrauktas un pārdomātas aktivitātes katru dienu. Caur spriedzi un sevis pārvarēšanu. Tu jau zini, mērķi atrodas otrā pusē komforta zonai. Tā mēs augam.

Jautājumi, lai definētu aktivitātes:

Kāds būs tavs pirmais solis? Kad un kur tas notiks? Kad tieši tas notiks? Kāds būs nākamais solis? Kā un kuros brīžos mērīsi progresu? Kā tu zināsi, ka mērķis ir sasniegts? Kā tu svinēsi mazās un lielās uzvaras?

Rezumējums. Ar katru godīgu atbildi uz minētajiem jautājumiem un katru praktisku soli, tu nokļūsti aizvien tuvāk sevis paša labākai versijai. Un tas nozīmē – tuvāk saviem mērķiem!

Turās! ;o) Turpinājums šeit – http://www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s