Kā kļūt par uzņēmēju

Saņēmu jautājumu – Kā kļūt par uzņēmēju?
Mana atbilde. Daudziem šķiet, ka uzņēmējs ir kāds, kuram ir biznesa plāns, starta kapitāls un ģeniāla superideja, kas vēl nevienam pirms tam nav ienākusi prātā.
Vēl pastāv uzskats, ka par uzņēmējiem piedzimst. Ka esot kaut kāds ģenētisks kods, kas piemīt tikai izredzētajiem. Un ja šāda koda nav, tu esi ievietots nolemto jeb algas saņēmēju listē paaudžu paaudzēs.
Nonsenss!
Mana pārliecība – uzņēmējs ir mugurkauls + konkrēts domāšanas un rīcības modelis. Noteiktu rakstura iezīmju, vērtību un fundamentālu likumsakarību kombinācija.
Esmu pārliecināts – par uzņēmējiem nepiedzimst, par uzņēmējiem izaug! Top! Soli pa solim! Visi un ikviens. Tie, kam pietiek dūšas un gribasspēka.
Tāds arī ir uzņēmēju noslēpums – acīmredzama vēlme dzīvot labākā pasaulē un gribasspēks darīt! Drosme iet uz priekšu par spīti visam un par gandarījumu sev!
Viss pārējais ir sekundāri!
Jā, tas ir lieliski, ka tev ir ideja! Jā, ir lieliski, ka ir biznesa plāns. Un tomēr, ja tev nav mugurkaula. Ja nepietiek drosmes. Ja neesi gatavs ziedot savai idejai 5 – 7 gadus. Ja neesi gatavs uzņemties atbildību par savu dzīvi, tad visam ir svītra pāri.
Punkts!
Un tās ir lietas, kurām nav nekāda sakara ar ģenētiku! Vienkārši, reāls un praktisks darba materiāls!
Topošajiem uzņēmējiem es saku – “Iekāp vilcienā Rīga – Jelgava! Pa ceļam uzrunā 20 svešiniekus un izstāsti viņiem savu biznesa ideju! Pajautā, ko viņi par to visu domā. Un nav svarīgi, kādas ir atbildes, svarīgi, ka tu esi spējis savā prātā salauzt “Ko par mani padomās” rāmi!
Tas ir lielisks sākums! Topošo uzņēmēju pirmais eksāmens!
Nākamā pietura Jelgava. Galapunkts!
Ček!


Laipni lūdzu uzņēmēju apvienības pirmajā līmenī!
http://www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s