Prieks par Kārli

Ommmm…

Draugi, piekritīsiet – varam sevi uzskatīt par veiksmīgiem cilvēkiem, ja esam sastapuši dzīvē skolotājus ar lielo burtu. To, cik ļoti liela viņiem ir nozīme, domāju ikviens ir dzīvē pārliecinājies pats. 

Personīgi, man dzīvē lielo skolotāju aprises pieņēmušas trīs lielas personības, kuras – neatkarīgi no sadarbības ilguma – fundamentāli mainījušas manus uzskatus par pieņemto lietu kārtību. 

Un ziniet, kas ir interesantākais? Ar tiem lielajiem skolotājiem ir neparasti. Viņi caurvij daudz lielāku laukumu nekā tikai šauru kompetenču vai zināšanu loku. Tieši vai netieši viņu klātbūtne, runa, padomi un atziņas vienā brīdī sāk atstāt pēdas Tavā ikdienā. Notiek acīmredzams spill-overs citās, savstarpēji saistītās ikdienas dimensijās. Starppersonu attiecībās, personības maindsetā, mērķu realizēšanā, redzējuma plašumā. Fiškā. Čujā. Un citos.

Līdz brīdim, kad saproti.

Saproti, ka Tava skolotāja personības dziļums un redzējuma plašums neatstāj vienaldzīgu, neatkarīgi no tā, par ko tiek runāts. Vai tā būtu mūzika. Vai politiskā riska analītika. Vai pārdošana. Vai karma. Vai neparasts domu gājiens. Vai gluži vienkārši smieklīgs piemērs no sērijas “lūk, var darīt arī šādi, taču šādi gan – labāk nedarīt”. 

Ziniet, tie ir tādi īpaši skolotāji. Es viņus saucu par dzīves skolotājiem. 

Viena no ievērojama skolotāja pirmajām pazīmēm – dalīties ar pieredzi. Pieļautajām kļūdām. Prast pasmieties par sevi, kad vietā. Otrkārt – spēja iedvesmot pamēģināt. Spēja pierunāt nebaidīties kļūdīties. Jo let’s face it – nevienam nepatīk kļūdīties un nonākt izteikti neērtās situācijās nemācēšanas vai nekompetences dēļ. Sajūta, ka jo vecāki kļūstām, jo rotaļīguma pieeja un bailes kļūdīties vairāk sāk korelēt.

Un Edgars ar piemēriem iedvesmoja nebaidīties kļūdīties. Saņemt dusmīgas atbildes, nomestas telefona klausules. Nebaidīties no situācijas, kad Tev klients palūdz nekad, nekad, nekad, nekad vairs nedoties pie viņa vizītē. Atrotīt piedurknes vēl augstāk un vienkārši rakt.

Un tā pamazām sāku mēģināt. Soli pa solim, ik dienu praksē izmēģināju kādu vienu Edgara ieteikumu, priekšlikumu un metodi kā organizēt darbu.

Lai arī zīmola attīstības nodaļai pārdošana ir relatīvs minimums, pateicoties nodarbību ciklam ĪSSAVIENOJUMS 8.0, tika fundentāli mainīti pamati, ar kādiem tiek uzrunāti klienti. KĀ tiek uzrunāti klienti. Pēc KĀDIEM principiem noris klātienes un telefona sarunas. KĀDĀM 3 patiesībām pievērst uzmanību. CIK liela nozīme ir tēlam. KAS garantē 95% success reitu pārdošanas sarunā. Būt vai būt! 

Un, redziet, dzīvs piemērs tam, ka nav nepieciešams būt pārdevējam vai pārdošanas nodaļā strādājošam, lai kursā iegūtajām zināšanām un prasmēm atrastos praktisks pielietojums. Tās itin labi noder, kad nepieciešams pilnveidot uzņēmuma korporatīvo identitāti vai attīstīt klientu apkalpošanas pieeju. Vai paaugstināt apgozījumu veidojot pareizu digitālās satiksmes noslodzi. Pielietojums atradīsies. 

Kopsavilkumā. Tā, viennozīmīgi, ir eksperta līmeņa pārdošana, kur neaizmirst par eksperta līmeņa domāšanu un Edgars Untāls ir viens no dzīves lielajiem skolotājiem. Manuprāt. 

Jo blakus darba būšanām netika aizmirsts arī par cilvēcīgu komunikāciju un sirsnīgu attieksmi pret audzēkņiem. Turklāt, man bija lieliska sabiedrība! 

Paldies kolēģiem un Tev, Edgar.

http://ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s