Pirmā lielā nauda

Skatos vecās bildes un atcerējos, kā nopelnīju savu pirmo lielo naudu.

Tajā laikā – pilnīgs kosmoss! Mēnesī sanāca kādi 2500 lati. Jāpiebilst, ka tas bij vēl tad, kad Aldara pilzenieks maksāja 35 santīmus. 

Kā šodien atceros. Augusta beigas. Stārķu mazuļiem ap to laiku jau jābūt lieliem lidotājiem. 

Guļu saritinājies seģenē un skatos zvaigžņotajās debesīs. Tās zvaigznes nemaz tik viegli nedodas rokā, pamatīgi jāatgāž galva, lai pamanītu to pulšējošo spozmi pāri augstajām kalnu korēm. 

Ja kādreiz vēlies nokļūt vietā, kur nekas nenotiek, izņemot zvaigžņu pulsāciju, lašu nārstu un traktoru rūkoņu, kas atbalsojas fjordu pelēkajos akmeņos, aizbrauc uz Ljosni. Ciematiņu Norvēģijas ziemeļaustrumos. 

Es aizbraucu. Sakrāju autobusa biļetei un aizbraucu. Jāpiebilst, ka sanāca tikai vienā virzienā. Šķiet, ka togad mums tikko kā bija bezvīzu režīms piešķirts. 

Nezinu, kāpēc Ljosne. Vienkārši, izkāpu autobusa pieturā, lai apmeklētu labierīcības un paliku. Jo iepatikās. Klusums. Kalni. Un kas par gaisu. Ievelc elpu un še – gatava meditācija. Ommm… 

Trešajā naktī, guļot pieturā, es sev teicu – “Edgar, apsoli, ka šī ir pēdējā reize dzīvē, kad tu nakšņo uz sola! Turpmāk, tikai uz augšu!

Pa dienu gāju no mājas uz mājas, klauvēju pie durvīm un prasīju darbu. Atzīšos, trešajā dienā bišķu sašļuku. Galvā jau apsvēru domu, doties uz tuvējo benzītanku un lūgt visiem pēc kārtas, lai peved kādu gabaliņu Latvijas virzienā. Domāju, pieklauvēšu vēl pie 2 durvīm un došos uz benzīntanku. 

Tu neticēsi! 

Šis saka – Jā! Vajag! Ne uzreiz. Pēc 2 nedēļām, bet vajag! Saimnieku sauca Magne. Bijušais futbolists. Izmitināja mani kaimiņa mājas piebūvē. Sieru iedeva. Maizi. 

Mana pārliecība. Visumam ir sava kārtība. Tas atalgo tos, kas pārkāpj robežas. Tā, vienkārši, notiek. Vismaz, ar mani. Regulāri. Daudzas reizes. Atkal un atkal. Tu pārvari sevi un saņem balvu – iespēju mainīties un dzīvot labākā pasaulē. Kāpt uz augšu. Nokļūt nākamajā līmenī. 

Lasīju kartupeļus. Krāsoju mājas. Kāpu kalnos pēc pazudušiem jēriem. Tīrīju lopu kūtis. Pieņēmu aitām dzemdības. 

Mēnesī sanāca kādi 2500 lati. Laikos, kad Aldara pilzenieks maksāja 35 santīmus 

Vēlies zināt, kas notika tālāk? 

Ieskaties!

http://ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s