Pacelt savu brīvību

Izmisums

Pirmos divus gadus man nebija neviena klienta. Nulle! Zero! 

Kā šodien atceros to sajūtu. Aizgāju no siltas vietiņas, lasi – labi apmaksāta pārdošanas vadītāja amata farmācijas kompānijā. Uzrakstīju atlūgumu un atvēru durvis. Svešas. Biedējošas. Pirmo reizi. Ar ziņkāri un milzīgu apņēmību. Atvēru un apjuku. Apžilbu no spožajām perspektīvām un nezināšanas, ko darīt tālāk. Aiz durvīm nevienu nepazinu, un neviens nepazina mani. Tā arī mīņājos uz sliekšņa. No vienas kājas uz otru.

Šaubas

Zini. Tā sajūta, kad tu esi pacēlis kaut ko lielu un smagu. Kad esi pacēlis un ar prātu saproti, ka nav ņemams. Pagaidām, vēl nē. Ka, vienkārši, neesi tam gatavs. Tā sajūta. Un tu nezini, ko tagad darīt – likt nost vai turpināt nest. Ar cerību, ka pietiks spēka un izturēs mugurkauls. Un tad vēl tas spīts. Pēdējais resursu sarakstā. Jā, vienīgais, kas vēl palicis. Un tu turpini nest. Jo tu esi sasodīti spītīgs! 

Pieņemšana 

2012. gada 16. februārī es kļuvu par uzņēmēju. Bez algas dienas. Bez dienesta auto, datora un mobilā telefona. Bez apmaksāta atvaļinājuma un slimības lapas. Jo. Esmu sasodīti spītīgs. 

Vienkārši, pieņēmu jauno realitāti, uzvilku darba cimdus un sāku art zemi 50 – 60 stundas nedēļā. Izlasīju Braiena Treisija grāmatā un pārņēmu 10 000 stundu likumu jeb ideju par 5 – 7 gadiem, kas nepieciešami, lai sasniegtu nākamo līmeni. Jebkurā nozarē. Jebkurā profesijā. Ar tulznainām rokām un melnu muti. 

Un pats svarīgākais, es devu sev solījumu. Es teicu – “Vecīt, ej un pierādi sev, ka tu vari! Ej un topi par vērtību! Uzņemies atbildību par savu dzīvi! Kļūsti par tādu cilvēku, par kādu tu vienmēr esi vēlējies kļūt! Izdari tā, lai tu pats un tava ģimene ar tevi lepotos! 

Resursu atrašana

Es atradu sev skolotājus. Pasaules līmeņa ekspertus savā nozarē. Sāku viņiem sekot. Analizēt viņu ieradumus, pārņemt stratēģijas un apgūt praktiskus instrumentus. Iemācījos atteikties no mirkļa iegribām un koncentrēties uz būtiskāko. Iemācījos plānot savu laiku. Definēt prioritātes. Nepārtraukti celt savu profesionālo vērtību. Iemācījos vispirms dot un tikai pēc tam saņemt. Iemācījos fundamentālus labklājības un personīgās izcilības principus. 

2012. gada 16. februārī es kļuvu par uzņēmēju. 

Aktīva rīcība 

Zini, kas ir vērtīgākais es ieguvu? Es ieguvu brīvību!

Tu piecelies bez pulksteņa. Ar mērķi. Ar sapni, kuru vēlies padarīt dzīvu. Piecelies, un tev pieder visa diena. Visas stundas, minūtes un sekundes. Un tu pats izlem, kā izmantosi savu dārgāko resursu – laiku. 

Ir pirmdienas rīts vai ceturtdienas. Nav no svara. Tu piecelies, uzvelc sporta bikses un izej laukā paskriet. Ja pietiek naudas biksēm. Un spēka, lai paskrietu. Bet piecelies 5 vai 6, vai paliec guļot līdz 6:30. Jo, būt par uzņēmēju, ir brīvība! 

Brīvība izlemt, kad tev būs algas diena, kad lasīsi bērnam pasaku, kad uzvilksi sporta bikses un kad analizēsi KPI. 

Un vēl, tu, pēkšņi, kļūsti par supervaroni – grāmatvedi, mārketinga ekspertu un pārdošanas guru. Teorētiski. Praktiski, tu dabūn pa pieri ar grābekļa kātu. Daudzas reizes. Līdz apgūsti pamata prasmes, saproti sava laika vērtību un atsakies no skopuma. No vēlmes visu darīt pašam un sāc deleģēt. Sāc veidot komandu. Sāc koncentrēties uz lietām, kuras tu pats dari izcili. 

Ar laiku tu kļūsti īpašs kādā šaurā jomā. Savā nišā. Ar laiku un pievienoto vērtību. Tad parādās reāls rezultāts. Kopā ar apmierinātiem klientiem, viņu draugiem un naudu. Ja pietiek gribasspēka, un tu spēj panest pats savu brīvību. 

Protams, šaubas atkal atnāk. Laiku pa laikam. Kā gan bez tām. Taču, tagad es zinu – tas ir sākums kam lielam un nozīmīgam. Šaubas ir viens no pamata elementiem lielisko notikumu ķēdē. 

Ir 5. Un tu atkal esi piecēlies. Bez pulksteņa. 

Jauna pārliecība 

Kopš tās dienas ir pagājuši vairāk nekā 7 gadi. Šobrīd mani klienti ir Mercedes, Toyota, Samsung, Microsoft un daudzi citi. 

Es palīdzu uzņēmumiem izveidot “Sales Book” – izstrādāt loģiskus, secīgus, progresīvus pārdošanas procesus un ieviest tos praksē. 

Palīdzu pārdošanas profesionāļiem izveidot uz panākumiem orientētu apziņas stāvokli, apgūt pasaules labāko ekspertu izveidotus instrumentus un attīstīt ikdienas darbā nepieciešmās kompetences. 

Palīdzu uzņēmumiem pozicionēt savus produktus un izstāstīt savs stāstus – tā, lai klienti pamana, saprot un rīkojas. Gan telefoniski, gan e-pastā, gan klātienē. 

Palīdzu izveidot piezemēšanās lapas, kas reāli dara savu darbu – pārvērš apmeklētājus par pircējiem, izmantojot biznesa psiholoģijas nianses. 

Un pats svarīgākais – es lepojos ar savu klientu panākumiem vēl vairāk, nekā ar savējiem. 

“Man ir svarīgi, lai jums izdodas!” 

Šis teikums ir rakstīts uz manas vizītkartes, un es no sirds tam ticu!

Jautāsi, no kā es pārtiku šos divus lieliskos gadus? Mūrēju kopā ar tēvu kamīnus. Mans tēvs – Vitolds Untāls ir lielisks kamīnmeistars. 

Ieskaties: 
http://www.ccgroup.lv/nlp2
http://ccgroup.lv/issavienojums

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s