12 padomi rakstveida komunikācijai

39555709 – artistically drawn, stylized, vector feather on a white background.

1. Raksti! Vienkārši, ņem un dari! Jo, rakstīšana ir prasme, ne zināšanas. Paņem pildspalvu, papīra lapu un uzliec uz papīra visu, ko redzi, ko dzirdi un ko jūti. Un dari to regulāri. Tā, vienkārši!

2. Raksti kādam! Raksti sev. Meitai, sievai vai vīram. Saviem klientiem un biznesa partneriem. Piešķir savai domai konkrētu adresātu. Šādi rakstītais, kļūst dzīvs, īpašs un personisks. Tev nav jānosūta, ja nevēlies. Vienkārši, raksti! Kādam. 

3. Ieliec vēstījumā sevi! Esi tāds, kād esi. Oriģināls. Atšķirigs. Tiešs. Ekspresīvs. Ar viedokli. Kāds vēlies. Galvenais, lai ar rozīnīti. Pasaulē, kurā viens otru kopē un atdarina, atļaujies būt tu pats! Manuprāt, patiesa vērtība. 

4. Raksti īsiem teikumiem! Izmanto vienkāršus nepaplašinātus teikumus bez komatiem. Pacenties izteikt savu domu 5 – 7 vārdos. Ja vēlies vairāk, izmanto vienkāršus paplašinātus teikums ar vienu komatu. Pārsteidzoši. Jo mazāk teikumā komatu, jo labāk ir uztverama doma.

5. Izmanto spēka vārdus! Zini. Ir tādi vārdi un frāzes, kas piešķir vēstījumam īpašas emocijas, jaudu un ietekmi. Apgūsti šos vārdus un izmanto savos vēstījumos. Liec tos lietā arī ikdienā. Tiklīdz sāksi to darīt, tā nekavējoties pamanīsi pozitīvas pārmaiņas. Tā notiek. Jo tā, vienkārši, notiek.

6. Akcentē būtiskāko! Tu vari to darīt dažādos veidos, galvenais, nepārcenties. Iekš Google Chrome tu vari atrast dažādus simbolus un kinķēziņus. 🔴🚀🧸Vari IZCELT atslēgas vārdus ar lielajiem burtiem. Vari ielikt, mazliet, lielāku atstarpi vai nedaudz pamainīt krāsu.

Vari svarīgāko teikumu pārnest jaunā rindā. Vari atkārtot vairākas reizes.

Dažādi. 

7. Raksti vizuāli, audiāli un kinestētiski! Psihologi ir izpētījuši. Redzi, cilvēki uztver informāciju caur 3 pamata filtriem – redzi, dzirdi un sajūtām. Tos tad arī ieliec savā vēstījumā. Tā, lai ir visi trīs! Profilaksei vēl pievieno attēlu. Booom!!! Pašam par pārsteigumu. Pēkšņi. Ik viena tava ziņa kļūst par krāsu un emociju sprādzienu.

8. Izmanto metaforas! Tu jau zini. Katrā cilvēkā mīt 2 vilki – emocionālais un racionālais. Uzvar tas, kuru mēs barojam. Lai gan nē, vainīgs! Emocionālais uzvar 8 no 10 gadījumu, taču racionālais tur arī ir. Tas vilks. Vienmēr! Citiem vārdiem, ietekmīgā saturā ir vieta gan emocijām, gan cipariem un faktiem!

9. Veido dzīvu dialogu! Reāli. Uzdod savam sarunas partnerim jautājumus un pats uz tiem atbildi! Jautāsi, kas tie ir par jautājumiem? Pavisam vienkārši – tādi, kas liek domāt! Tādi, kas izraisa noteiktas emocijas un stimulē uz konkrētu rīcību. Es zinu, tu šobrīd domā to, ko tu domā. Un tev ir pilnīga taisnība!

10. Izmanto pārbaudītus scenārijus! Filmām ir scenāriji. Reklāmām tāpat. Pārdošanas sarunām ir scenāriji. Jeb kam, ko uzliekam uz papīra ir sākums un beigas. Pa vidu attīstās notikumumi. Tā, lai cilvēkam otrā pusē radītu noteiktas emocijas noteiktā secībā. That’s the point!

11. Pārlasi, ko esi uzrakstījis! Izrunā skaļi. Ar izteiksmi un pauzēm. Lai pats saprastu, ko esi uzrakstījis. Lai saliktu punktus un komatus. Un neiespringsti, ja kāds trūkst vai ir par daudz. Tikai darot, mēs augam. Beigu, beigās, ja ļoti dursies acīs, vienmēr būs kāds, kurš tev to pateiks!

12. Pārliecinies par progresu! Nav noslēpums, ka komunikācijas patiesā vērtība ir mērāma ar saņemto atbildes reakciju. Ja vēlies zināt, kā tev sanāk – dalies! Var tepat, feisītī. Skolā mums lika atzīmes, tagad atzīmes sauc par laikiem un šārēm. Klusums ir 0 – 5. Laiks 6 – 7. Šāre 8 – 9.

p.s. fragments no darba burtnīcas. 

Vēlies vairāk – http://www.ccgroup.lv/nlp2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s