Kā spožs dimants

druse-284144_1920.jpg

Kādu laiku atpakaļ draugu grupā izvērtās diskusija par talantiem un panākumu cenu.

Nav noslēpums – mums visiem ir kādi īpaši dabas doti talanti. Dieva dotas dāvanas, un mana pārliecība – mūsu pienākums ir šīs dāvanas izpakot, novērtēt un likt lietā! Sniegt pasaulei kādu noteiktu vērtību!

Kad mācījos Murjāņu sporta skolā, tur bija kāda izcili talantīga meitene. Treneri runāja – viena no miljons. Tik viens trūkums – nebija melnā darba darītāja. Gribēja visu uzreiz. Bez pūlēm. Taču, tieši melnais darbs ir tas, kas noslīpē jebkuru talantu līdz dimanta mirdzumam!

Melns darbs, ne tāpēc, ka netīrs, bet gan tāpēc, ka rezultāts top, pārvarot grūtības. Caur sviedriem, puņķiem un asarām. Caur gribasspēku un nepadošanos.

Un pa ceļam brīnumainas pārvērtības – šāds darbs sniedz attīrīšanos no visa liekā. Soli pa solim, līdz cilvēks sāk mirdzēt visā savā spožumā. Kā spožs dimants!

Starp citu, fiziskais jeb spēka darbs sniedz nenovērtējamas atklāsmes ne tikai augsto sasniegumu sportā, bet arī ikdienā.

Savulaik, kādas 5 sezonas lasīju Norvēģijā zemenes un kartupeļus, pieņēmu dzemdības aitām un krāsoju mājas. Darbs ir darbs, un kādam tas ir jādara. Vēl vairāk, manuprāt, katram jādara. Noteiktā dzīves posmā. Katram jaunietim jānokrāso noteikts skaits māju, jāizkaplē savas biešu vagas vai jāizcep noteikts skaits ar frī kartupeļiem. Lai iemācās darba tikumu. Lai atnāk apziņa, kā rodas tūkstotis.

Un darot šādu, fiziski grūtu darbu, visbiežāk, notiek apskaidrība.

Tu aizvien spilgtāk saproti, ko vēlies no šīs dzīves. Nonāc izvēles krustpunktā – turpināt šādi vai koncentrēties uz saviem talantiem un kompetencēm. Un art zemi. Jau ar citu mērķi un jēgu!

Mirdzēt. Ir. Izvēle. Edgars Untāls

www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s