Komercpīrādziņa beigas

cakes-618102_1920

Komercpīrādziņam ir beigas. Gals klāt, vai vismaz tuvu tam. Tāds ir mans novērojums. Runa, protams, ir par bezmaksas vērtību jeb mārketinga komunikacijas pirmo soli, kurš daudziem uzņēmējiem bija kā stabila un nemainīga vērtība. Proti, tu iedevi klientam kādu bezmaksas vērtību, saņēmi viņa uzmanību kopā ar personas datiem un pēc tam piepārdevi to, ko vēlējies. 

Skarbi, taču bezmaksas pīrādziņa ēra tuvojas beigām. Cilvēki ir piebāzuši ar tiem pilnas kabatas un tur, gluži vienkārši, vairs nav vietas. Ja kādreiz biznesa vidē dominēja sauklis “Pērc manējo!”, kuru pēc tam visai veiksmīgi nomainīja sauklis “Pamēģini manējo par brīvu!”, tad šobrīd arī tas jau ir kļuvis par frāzi, kas potenciālajam klientam vairs nekādi neietekmē sirdsdarbības ritmu.  

Kādi ir mani priekšlikumi?

Pirmais priekšlikums – keksiņš. Proti, tā pati bezmaksas štelle, tikai rēķinies, ka turpmāk tev nāksies atvērt maku un paaugstināt pirmā soļa vērtību, lai pārspētu bezmaksas pīrādziņu piedāvājumu un izceltos uz apkārtējo fona. Jā, dzīve kļūst dārgāka, ieskaitot arī klientu piesaistes izmaksas.  

Otrais priekšlikums – aktivizē darbu ar esošajiem lojālajiem klientiem. Vienkārši, palūdz, lai viņi iesaka tevi tālāk saviem sadarbības partneriem. Iespējams, viņi to jau dara, taču, iespējams, ka varētu darīt vairāk un labāk.  

Trešais priekšlikums  – pacel sava zīmola vērtību un darba kvalitātes standartu tik augstu, lai cilvēki arī bez pīrādziņa vai keksiņa, izvēlētos tieši tevi. Investē attiecībās un piešķir savam darbam vairāk mīlestības. Trešais ir perspektīvākais. Mans favorīts. 

Edgars Untāls. http://www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s