Dzīves balansa aplis

Ik viens no mums vēlas dzīvot harmonisku un pārtikušu dzīvi, taču lai vēlmju rats grieztos vēlamajā virzienā, vispirms ir jāatrod līdzsvars starp iekšējo un ārējo pasauli! Starp to, ko tu vēlies un to, ko esi gatavs ziedot, lai nokļūtu tuvāk savam mērķim. Sev pašam.

Zemāk attēlā ir sabalansētas dzīves svarīgākie elementi, un katrs no tiem ietekmē tavu fizisko un emocionālo stāvokli. Katrā no šiem elementiem ir jāveic kādas regulāras aktivitātes, taču vienlaicīgi arī jāsaprot, ka dzīve sastāv no izvēlēm un prioritātēm. Fokusējoties uz kaut ko vienu, to noņemsi vērtību kam citam. Tāda ir lietu kārtība.

Tāpēc arī tavas dzīves balansa aplis nekad nebūs ideāli apaļš, lai arī kā tu censtos. Un tas nemaz nav nepieciešams. Lai cilvēks butu laimīgs, aplim nav jābūt ideālam, taču vismaz 3 svarīgākajām vērtībām ir jābūt īstenotām.

Atceries – tu nevari izveidot nevainojamu pasauli – vienlīdz labu visās jomās, taču tu vai vari paturēt savā uzmanības lokā 3 svarīgakās izvēles un koncentrēties uz būtiskāko!

Ja vēlies salikt savu dzīvi pa plauktiņiem un sākt ko lielu un nozīmīgu – izpildi mājas darbu. Izprintē zīmējumu un secīgi paveic zemāk esošos uzdevumus.

1. uzdevums: izvērtē visus 8 elementus un ieliec atzīmi skalā no 0 līdz 10, proti, cik ļoti tu esi apmierināts ar šī brīža situāciju. Tad savieno visus vērtējumus ar nepārtrauktu līniju!

2. uzdevums: no visiem 8 izvēlies 3 svarīgākos elementus un iekrāso tos ar tumšāku krāsu!

3. uzdevums: no 3 svarīgākajiem izvēlies 1 – to, kurš šajā brīdī visvairāk ietekmē tavu dzīvi. Nevis to, ar zemāko atzīmi, bet tieši ietekmīgāko!

4. uzdevums: uzraksti rīcības plānu ar 5 konkrētām aktivitātēm, kuras veiksi nākamo 60 dienu laikā, lai būtiski uzlabotu izvēlēto jomu!

5. uzdevums: uzraksti kritērijus, pēc kuriem tu zināsi, ka esi pavirzījies uz priekšu!

6. uzdevums: atsūti man ziņu par to, kā tev klājas! Par pārmaiņām un jaunām atziņām!

p.s. un atceries – uz to dzīvi, kādu tu vienmēr esi vēlējies, ir tikai viens ceļš. Tev būs jāiziet cauri vētrai. Taču tur, otrā pusē, tu būsi daudz tuvāk. Sev. Edgars Untāls

http://www.ccgroup.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s