No laba uz izcilu

1385613_10200873019893263_1547586365_n

Vai esi dzirdējis teicienu – „Izdarīt vairāk, nekā no tevis sagaida?”

Šī ir viena no izcilo pārdevēju pamatvērtībām. Tas notiek tad, kad tu pilnībā koncentrējies darbam, apzinies savu iekšējo potenciālu un apzināti dari mazās ikdienas lietas izcilā veidā. Tas tāpēc, ka tu citādi vairs nemaz nemāki. Šāds sniegums ir kļuvis par tavu profesionālo standartu.
Manā dzīvē ir kāds skaists un vērtīgs posms – laiks, kad es strādāju par medicīnisko pārstāvi farmācijas kompānijā. Nav noslēpums, ka Latvijā apmēram 90% ģimenes ārstu ir sievietes. Kā jau tas ir ierasts – ne visai praktiskas. Tā, reiz pie kādas dakteres attālā reģionā, ievēroju, ka no sienas ir izkritusi skrūve, un zemē atrodas tāfele ar pacientiem domātu informāciju. Es to pamanīju, taču tajā reizē neko neteicu.
Apmēram pēc mēneša es ierados pie šīs dakteres vēlreiz. Tāfele, protams, joprojām atradās uz grīdas, atstutēta pret sienu. Es izņēmu no portfeļa skrūvgriezi, dībeli un palūdzu dakterei atļauju to visu savest kārtībā. Tev būtu jāredz pārsteigums dakteres sejā. Kā šodien attceros smaidu un izbrīnīto acu skatienu. Todien mēs nerunājām par biznesu, taču sarunas beigās viņa pateica – “Edgar. Milzīgs paldies. Un par savām zālēm vari neuztraukties.” Domāju, ka viņa raksta šīs zāles vēl šodien, jo tādas lietas neaizmirst. Manuprāt.
Iespējams, tu teiksi – sīkums, taču pārdošanas rezultāts arī ir mazo detaļu un sīkumu summa. Tā tāfele kabinetā uz grīdas nogulēja veselu mēnesi, vismaz 50 citu kompāniju pārstāvji mēneša laikā bija apmeklējuši šo konkrēto dakteri, bet pieskrūvēju tieši es. Starp citu, kopš tā laika man portfelī vienmēr ir skrūvgriezis un pāris skrūves.
Manā profesionālajā pieredzē ir gana daudz šādu piemēru. Es to saucu par NEPĀRDOŠANU. Darīt darbu ar mīlestību, pievērst uzmanību detaļām un emocijām. Izdarīt vairāk. Panākt solīti pretī.
Atceries – cilvēki pērk no cilvēkiem. Ja esi pārdevējs, būt cilvēkam, ir tava būtiskākā priekšrocība ceļā uz darījumu!
Uz tikšanos jau janvārī! http://solipasolim.ml

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s