Biznesa izveides stratēģija

business

Aristotelis ir teicis – „Vietā, kur krustojas tavi talanti un pasaules vajadzības, atrodas tava profesija!” Kad cilvēka talanti satiek pasaules vajadzības, rodas saskarmes punkts – potenciāla iespēja mainīt savu dzīvi un nodrošināt finansiālo neatkarību. Jautājums – vai tu jebkad esi par to domājis? Ikvienam no mums ir sava īpaša un neatkārojama pievienotā vērtība – iedzimtas spējas paveikt kādus noteiktus darbus labāk, ātrāk vai efektīvāk par citiem.

Mans padoms – jo agrāk sev uzdosi jautājumu – kas ir tavi talanti, jo ātrāk tev izdosies panākt izcilu sniegumu kādā noteiktā jomā. Un atceries – pasaulei nav vajadzīgas viduvējības – vēl viens jurists, ekonomists vai filologs. Darba tirgū ir nepieciešami talantīgi darītāji, cilvēki ar mērķi, pareizu attieksmi un veselīgām ambīcijām.

Draudzīgs padoms – apskati pievienoto attēlu un attiecini uz sevi. Proti, lai dzīvotu pilnvērtīgu un pārtikuši dzīvi, ir nepieciešams darīt:

♣ To, ko mīli
♣ To, kas izdodas
♣ To, par ko maksā
♣ To, kas cilvēkiem ir nepieciešams

Un vēl – visiem četriem elementiem jāatrodas saskaņā. Pieņemsim, ka esi mākslinieks, un tava sirdslieta ir māla svilpīšu veidošana. Tev tās lieliski izdodas, un rezultāts patīk gan pašam, gan apkārtnes bērniem. Vēl tikai atliek uzdot sev divus jautājumus – „Vai cilvēkiem ir nepieciešamas svilpītes?” un „Cik daudzi par tām ir gatavi maksāt?” Domāju, ka Kalnciema tirdziņa mēroga svilpīšu biznesam nav perspektīvas. Ja vēlies vairāk – tev būs jāsāk domāt globāli un stratēģiski – jāpaplašina gan sortiments, gan jāattīsta eksports jeb citiem vārdiem – jāiemācās pārdot sevi un savus produktus.

Kā redzi, tad ar vienu vai diviem elementiem nepietiek, jābūt visiem četriem. Daudzi no mums tā nodzīvo savas dzīves, atrazdamies ārpus šīs shēmas vai arī izmisīgi cenšas savest kārtībā savas finanses, darot tikai to, kas patīk pašam. Taču, lai finansiālās stabilitātes ritenis grieztos, ir jābūt četriem zobratiem.

Atceries – šis nav tikai ideāls un teorētisks modelis, šī shēma ir ikviena pelnoša un efektīvi funkcionējoša biznesa pamatā. Atliek vien tai noticēt, sekot norādēm un minētajiem pamatiem uzbūvēt sistēmu.

Biznesa sistēmu uzbūvēsim, kad tiksmies klātienē, bet šodien – svinam!

No laba uz izcilu” http://solipasolim.ml/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s