Acis kā spogulis

Screen Shot 2016-10-21 at 18.29.48.png

Nav noslēpums, ka cilvēki apkārtējo informāciju apstrādā abās smadzeņu puslodēs – labajā un kreisajā. Abas smadzeņu puslodes atrodas savstarpējā mijiedarbībā, tomēr viena no tām ir dominējoša, kas lielā mērā ietekmē mūsu domas un turpmāko rīcību. Mūsu smadzeņu darbības īpatnības nosaka to, vai esam radoši mākslinieki, vai sistēmas un ciparu mīļi.

Atceries – acu kustību virziens precīzi norāda uz to, kā šajā brīdī sarunas partneris uztver informāciju un kādus filtrus izmanto tās apstrādei. Tev atliek vien rūpīgi vērot un izdarīt secinājumus!

Acu skatiens augšā – pa kreisi. Vizuālu tēlu uzmeklēšana. Prāts cenšas atsaukt atmiņā kaut ko, kas ir noticis iepriekš.

Acu skatiens augšā un pa labi. Vizuālu tēlu radīšana. Prāts cenšas izdomāt kaut ko, ko tas iepriekš nav redzējis vai darījis.

Acu skatiens taisni – pa kreisi. Skaņu atsaukšana atmiņā. Prāts cenšas atcerēties kādas konkrētas skaņas, kuras cilvēks ir dzirdējis jau iepriekš.

Acu skatiens taisni – pa labi. Skaņu radīšana un to interpretācija. Prāts cenšas radīt un iztēloties vēl iepriekš nedzirdētas skaņas.

Acu skatiens lejā – pa kreisi. Notiek skaņu izvērtēšana un salikšana pa plauktiņiem un lēmuma pieņemšana. Cilvēks runā pats ar sevi – meklē argumentu un veic iekšējo dialogu.

Acu skatiens lejā – pa kreisi. Notiek sajūtu un emociju zvērtēšana. Prāts pārvērš informāciju par sajūtām un piešķir tām nozīmi.

Acu skatiens priekšā. Smadzenes pārāk ātri apstrādā lielu informācijas apjomu un neļauj nofokuseties nevienā no iepriekš minātajiem virzieniem.

No pārdošanas viedokļa tas nozīmē to, ka klients tev visu pasaka priekšā. Visu, ko viņš domā par tevi un tavu “labāko produktu pasaulē”. Mēdz teikt, ka acis ir dvēselies spogulis. Jap. Un zini, klienta acīs tu ieraudzīsi to, ko būsi atnesis sev līdzi. Ja nāksi ar patiesu vēlmi palīdzēt klientam sasniegt viņa mērķus, viņš palīdzēs sasniegt tavējos. Tas viss un daudz kas cits ir rakstīts acīs.

Vai tu redzi to pašu, ko es?

Fragments iz topošās grāmatas – “No laba uz izcilu”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s