Biznesa nišas izvēle

14124422_1246633742033696_4575475544260434846_o

Ņujorkas centrālajā laukumā – Time Square ir sastopams puskails vīrietis ar ģitāru rokās. Tu viņu atpazīsi arī pēc uzraksta Naked Cowboy uz trūcīgo biksīšu pēcpuses. Tad nu lūk, zinātāji ir aprēķinājuši, ka viņa gada ienākumi ir apmēram 150 000 dolāru no dzeramnaudām, ko garāmgājēji un ziņkārīgie tūristi atstāj šī vīra cepurē. Nav slikti, vai ne? Protams, katram darbam ir sava garoziņa. Neesmu redzējis viņa ziemas kostīmu, un domāju, ka ir arī citi šī darba mīnusi, taču fakts paliek fakts – viņš ir atradis savu biznesa nišu.

Kens Saidels (Kan Saidel) ir profesionāls glāstītājs. Lai arī cik tas dīvaini neizklausītos. Un nepārproti, tas nav sekss par naudu, nav arī masāža, bet gan glāsti, maigi pieskārieni un kutināšana. Viņa pakalpojumi maksā 80 dolāri stundā, un tas ir viņa bizness. Starp citu, viņa reklāmas rullīti iekš Youtube ir noskatījušies jau vairāk nekā 12 miljoni potenciālo klientu – svešinieki, pārsvarā vientuļi cilvēki, kuriem dzīvē pietrūkst maiguma un pozitīvu emociju. Tas ir līdzīgi, kā aiziet pie friziera un ļauties, lai meistars maigi glāsta galvu un ķemmē tavus matus. Domāju, ka glāstīšana ir visai perspektīva nozare, ņemot vērā to, cik ļoti mūsdienās cilvēki atsvešinās viens no otra. Jāatzīst ka pats vēl neesmu izmantojis šādu pakalpojumu, taču, ja vēlies pieteikties – stājies rindā! http://www.cuddlist.com

Kāpēc es izvēlējos minēt tieši šos abus piemērus? Lai parādītu, cik tas patiesībā ir vienkārši. Es nesaku, ka tev arī vajadzētu glāstīt svešiniekus un spēlēt ģitāru, es saku – atrodi savu nišu. Zemāk ir arī citas idejas, kas varētu būt noderīgas.

§ Interneta veikals – klasiskās lielveikala apmeklēšanas tradīcijas pamazām pārceļas uz interneta vidi. Aizvien vairāk pirkumu tiek veikti, neizejot no mājas vai biroja.

§ Piegādes serviss – cilvēki kļūst aizvien slinkāki, aizņemtāki un, kā jau minēju, aizvien vairāk iepērkas internetā. Kādam tas viss ir jāpiegādā.

§ Ekoloģiska domāšana, fiziskas aktivitātes un ēdināšana – siers bez konservantiem, cīņa ar lieko svaru, joga un meditācija kļūst par ikdienas nepieciešamību aizvien lielākai daļai sabiedrības.

§ Personīgā asistenta pakalpojumi – cilvēkiem ir aizvien vairāk naudas un aizvien mazāk laika. Biznesa cilvēki ceļo, iepērkas, komunicē, un vēl viņi ar lielāko prieku maksātu kādam, kurš atvieglotu minētās aktivitātes vai izdarītu to viņu vietā. Ar garantiju un bez kļūdām.

§ Pašapkalpošanās serviss – jebkura cilvēku rinda ir kāda jauna biznesa iespēja. Tas nozīmē, ka cilvēki ar naudu nevar saņemt savu pakalpojumu atbilstošā veidā. Mans padoms – meklē rindas un automatizē procesu.

§ Nekustamie īpašumi – „open space” darba vide. Uzņēmēji vairs nevēlas maksāt par tradicionālo biroju īri, tā vietā viņi izvēlas īrēt darba vietas. Reizēm kopā ar grāmatvežiem, pārdevējiem un citiem speciāistiem. To sauc par resursu optimizāciju.

§ Ārpakalpojumu serviss – aizvien vairāk darbinieku strādā no mājām un piedāvā savus pakalpojumus brīvajā tirgū. Paskaties uz šo procesu no abām iesaistītajām pusēm, sakārto to labākajā iespējamajā veidā. Un, lūk, arī bizness.

§ Starpnieku pakalpojumi – cilvēki ar noteiktām kompetnecēm un klientu datu bāzi saved kopā cilvēkus ar naudu. Vienkārši un saprotami.

§ Online platformas un mobilās aplikācijas – tas nozīmē visu iepriekš minēto aktivitāšu realizāciju digitālajā vidē. Ja tu to vari, lieliski – tev ir bizness.

§ Frančīzes – ne vienmēr ir jāizgudro velosipēds. Tas, kas jau strādā citur, strādās arī šeit. Ja tev ir starta kapitāls, nopērc frančīzi.

§ Produktu un pakalpojumu inovācijas – ja vari izgudrot velosipēdu – izgudro. Es pat teiktu, tev nevajag visu uzreiz, sāc ar pedāļiem, stūri, ķēdi utt. Tu saprati, ko es ar to domāju.

Atceries, pasaule ir pilna ar pusgatavām un novārtā atstātām biznesa idejām. Paņem kādu no tām un nospodrini – padari par savu, balstoties uz īpašajiem talantiem un kompetencēm!

Fragments iz topošās grāmatas – “No laba uz izcilu”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s