Biznesa nākotne

14390898_689749094509336_4875157898461154245_n

Paskaties darba sludinājumus. Paskaties, ko meklē uzņēmēji? Kas viņiem ir visvairāk nepieciešams? Kurš ir ikviena uzņēmuma vērtīgākais darbinieks? Tas, kurš nopelna visiem algu. Pārdevējs!

Tiesa, līdz ar tehnoloģiju ienākšanu, klienta un pakalpojuma satikšanās aizvien biežāk notiek online vidē. Aizvien lielāka kļūst mārketinga un klientu apkalpošanas speciālistu loma. No otras puses – vai atceries stāstu par banķieri ar tējkanu? Klienti aizvien vairāk noslēdzas no komerciālās pasaules un kļūst praktiski nepieejami klasiskajām pārdošanas aktivitātēm. Un tad mēs, pārdevēji, dodamies tiem pakaļ.

Ja man kāds lūgtu iezīmēt biznesa nākotni, es teiktu, ka mūs sagaida divi virzieni – digitālā mārketinga instrumentu attīstība, ar mērķi pielāgot tos potenciālā pircēja vēlmēm un motīviem. Un otrs virziens – atgriezšanās pie tiešās pārdošanas. Pie dzīvas sarunas tirgus laukumā ar smaidu, piparkūku smaržu un čaukstošu ietinamo papīru.

Ir lietas, kas vienmēr paliks nemainīgas – cilvēki pērk no cilvēkiem, un apmaiņā pret savu naudu vēlas saņemt pozitīvas emocijas un tikai pēc tam izdevīgu darījumu. Cilvēki vienmēr gribēs uzmērīt kurpes, izbraukt testa braucienu un saņemt apstiprinājumu par lielisko izvēli. Viņi vienmēr gribēs kādu, kurš uzklausa, palīdz atrast abildes uz jautājumiem un mazina bažas, ja tādas ir radušās. Cilvēkiem patīk baudīt dzīvi un tērēt naudu. Nepārdošana. Iepirkšanās kā svētki.

Fragments iz topošās grāmatas – “No laba uz izcilu”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s