Pārmaiņu līkne

picture1

Tāda interesanta padarīšana. Proti, cilvēka emocijas ir paredzamas. No praktiskā viedokļa tas nozīmē, ka tu zini, kā tavs klients vai darba kolēģis reaģēs vienā vai otrā situācijā. Isn’t great?

Augstāk ir attēls, kuru psihologi to sac par pārmaiņu līkni. Šādā secībā attīstās cilvēka emocijas situācijā, kas saistās ar pārmaiņām. Piemēram, ņemsim tipisku “keisu”, ka tu esi pārdevējs un tavs priekšnieks pēkšņi izdomā ieviest CRM sistēmu. Visus šos gadus tev bija brīvība, excel atskaites bija gana labas un tagad, še tev. Tava brīvība tiek apdraudēta.

Pirmā emocija ir noliegums. “Nē! Nē! Un vēlriez, nē! Kam, pie velna, tas vajadzīgs!” Pēc tam seko izvairīšanās. “Varbūt, tomēr darām pa vecam? Varbūt uz mani tas neattiecas?” Turpinājumā seko dusmas. “Dritvai kociņ! Ko viņš no sevis vispār iedomājas – kontrole un plānošana? Tas tak izskatās pēc mobinga. Lai ko arī šis vārds nozīmētu…” Tad seko apmulsums. “Nē, nu laikam jau būs jāpamēģina. Bet, tur nekas labs nav gaidāms!” Pēc brīža emocijas pāraug izmisumā. “Kaut kāds sviests! Šitāds čakars! Galīgi nojūgušies!” Tam seko samierināšanās. “Baigi jau negribās meklēt citu darbu, šeit tomēr silta vietiņa. Kaut ko jau laikam pabakstīšu tajā datorā.” Ar laiku emocija pāraug pieņemšanā. “Patiesībā, tā jaunā sistēma nemaz nav tik slikta. Man pat sāk iepatikties.” Un noslēdzošais etaps šajā visā procesā, ir jauna pārliecība. “Nesaprotu, kā es varēju iepriekš iztikt bez CRM sistēmas. Reāli kruta štelle. Un rezultāti arī iet uz augšu. Jāpaskatās, ko tur vēl var dabūt ārā…”

Atceries – uzņēmuma izaugsme slēpjas pārmaiņās, darot jaunas lietas vai arī darot ierastās lietas citādāk! Ja esi vadītājs, tev nāksies ieviest pārmaiņas. Un rēķinies – viss notiks tā, kā tam jānotiek! P.S. skatīt grafiku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s