Savs bizness

14063755_674603752690537_103658619910239202_nJa vēlies uzsākt savu biznesu, es ieteiktu meklēt iespējas un koncentrēties šajos trīs virzienos:

Problēma. Atrodi kādu konkrētu problēmu, kas ir aktuāla lielai daļai sabiedrības un atrisini to labāk, ātrāk vai lētāk, nekā tas notiek šobrīd.
Nauda. Izvēlies nozari, kurā tiek apgrozīti vislielākie finanšu resursi un izcilā veidā atrisini kādu konkrētu problēmu, kas ir aktuāla šajā jomā strādājošiem klientiem.
Iekšējais potenciāls. Izvērtē savus talantus, attīsti stiprākās kompetences, pozicionē sevi kā ekspertu kādā konkrētā biznesa nišā un piedāvā savus pakalpojumus tiem, kam tas ir aktuāli.

Atceries, lai kuru no šiem modeļiem tu izvēlētos, trīs pamata elementi paliek nemainīgi – problēma, nauda un iekšējais potenciāls. Par secību izlem pats!

Ieteikumi biznesa uzsākšanai.

Interneta veikals – klasiskās lielveikala apmeklēšanas tradīcijas pamazām pārceļas uz interneta vidi. Aizvien vairāk pirkumu tiek veikti, neizejot no mājas vai biroja.
Piegādes serviss – cilvēki kļūst aizvien slinkāki, aizņemtāki un, kā jau minēju, aizvien vairāk iepērkas internetā. Kādam tas viss ir jāpiegādā.
Ekoloģiska domāšana, fiziskas aktivitātes un ēdināšana – siers bez konservantiem, cīņa ar lieko svaru, joga un meditācija kļūst par ikdienas nepieciešamību aizvien lielākai daļai sabiedrības.
Personīgā asistenta pakalpojumi – cilvēkiem ir aizvien vairāk naudas un aizvien mazāk laika. Biznesa cilvēki ceļo, iepērkas, komunicē, un vēl viņi ar lielāko prieku maksātu kādam, kurš atvieglotu minētās aktivitātes vai izdarītu daļu no tām viņu vietā. Ar garantiju un bez kļūdām.
Pašapkalpošanās serviss – jebkura cilvēku rinda ir kāda jauna biznesa iespēja. Rinda nozīmē, ka cilvēki ar naudu nevar saņemt savu pakalpojumu atbilstošā veidā. Mans padoms – meklē rindas un automatizē procesu.
Nekustamie īpašumi – „open space” darba vide. Uzņēmēji vairs nevēlas maksāt par tradicionālo biroju īri, tā vietā viņi izvēlas īrēt darba vietas. Nereti kopā ar grāmatvežiem, pārdevējiem un citiem speciāistiem. To sauc par resursu optimizāciju.
Ārpakalpojumu serviss – aizvien vairāk darbinieku strādā no mājām un piedāvā savus pakalpojumus brīvajā tirgū. Paskaties uz šo procesu no abām iesaistītajām pusēm, sakārto to labākajā iespējamajā veidā. Un, lūk, arī bizness.
Starpnieku pakalpojumi – cilvēki ar noteiktām kompetnecēm un klientu datu bāzi saved kopā cilvēkus ar naudu. Vienkārši un saprotami.
Online platformas un mobilās aplikācijas – tas nozīmē visu iepriekš minēto aktivitāšu realizāciju digitālajā vidē. Ja tu to vari, lieliski – tev ir bizness.
Frančīzes – ne vienmēr ir jāizgudro velosipēds. Tas, kas jau strādā citur, strādās arī šeit. Ja tev ir starta kapitāls, nopērc frančīzi.
Produktu un pakalpojumu inovācijas – ja vari izgudrot velosipēdu – izgudro. Es pat teiktu, tev nevajag visu uzreiz, sāc ar pedāļiem, stūri, ķēdi utt. Tu saprati, ko es ar to domāju.

Atceries, pasaule ir pilna ar pusgatavām un novārtā atstātām biznesa idejām. Paņem kādu no tām un nospodrini – padari par savu, balstoties uz īpašajiem talantiem un kompetencēm! Jā, un vēl viena lieta – tev būs jāiemācās pārdot!

Ja vēlies vairāk, piesakies šeit – http://izaugsme.instapage.com/
Uz tikšanos jau 7. septembrī!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s