Pareizie klienti

43

Iepriekšējā gadsimta sākumā viens no reklāmas un mārketinga ģēnijiem Deivids Ogilvijs, vēl būdams bērns, strādāja lauku gadatirgū un pārdeva elektriskās krāsnis. Produkts tiem laikiem bija dārgs, un tikai retais pienāca viņam klāt vai izrādīja interesi. Zēns uz savas ādas atklāja visu laiku skarbāko biznesa patiesību – ja klientu nav, tos ir jāiet meklēt.

Cilvēku pūlī viņš visādi centās sazīmēt potenciālos pircējus gan pēc apģērba, gan izturēšanās, taču nesekmīgi. Tā tas turpinājās līdz brīdim, kamēr Deivids atklāja vienu raksturīgu iezīmi – fabrikā ražotu cigarešu dūmu smaržu. Tajā laikā zemnieki, visbiežāk, smēķēja pašu audzētas tabakas lapas, un cigaretes atļāvās tikai retais. Ja var ticēt stāstam, tad vadoties pēc cigarešu dūmiem, Ogilvijs krāšņu pārdošanas apjomu palielināja 10 reizes.

Starp citu, vai zini, kas ir tavu pareizo klientu vērtības un raksturīgākās iezīmes? Vai proti viņus atpazīt un uzrunāt?
Vai zināji, ka pareizie klienti atbilst noteiktiem kritērijiem?

  • Viņiem ir nauda
  • Viņi pieņem lēmumus
  • Viņi atbilst tava biznesa specifikai
  • Viņiem ir apzinātas vai neapzinātas problēmas
  • Viņiem ir mērķi, kuri ir jāsasniedz, un tu vari viņiem palīdzēt
  • Viņiem ir ietekme un autoritāte

Pārējie klienti, lai cik tas skarbi neizklausītos, nozīmē izniekotu laiku un zemē nomestu naudu, tāpēc tavs svarīgākais uzdevums ir būt tur, kur atrodas pareizie un nebūt tur, kur nepareizie. Pareto likums. Pelnoša biznesa 1. pamatprincips. Jā, tieši tik vienkārši.

Uz tikšanos!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s